Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

21.Ünye Yağlı Güreşleri

2 min read
21.Ünye Yağlı Güreşleri
21.Ünye Yağlı Güreşleri

Ordu Ünye Belediye Başkanlığı’nın organize ettiği 21. Ünye Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri 21 Temmuz 2022 Perşembe günü gerçekleştirilecektir.

21 Temmuz’da yapılacak güreş etkinliğine tüm Ünye halkını davet eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bu yıl gerçekleştirmekte olduğumuz 21. Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında ata sporumuz olan Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni de güreş sever vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde ter dökmüş ve başpehlivanlık unvanı almış çok sayıda başpehlivanımızın mücadelesini birlikte izleyeceğiz. Ünye’mizde artık geleneksel hale gelen yağlı pehlivan güreşlerine tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. 24 Temmuz’a kadar sürecek olan festival etkinliklerimizin bir ayağını oluşturan yağlı pehlivan güreşlerinin centilmenlik içerisinde kazasız bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum” dedi.

Ordu Ünye Belediye Başkanlığı’nın organize ettiği 21. Ünye Uluslararası Kültür, Sanat ve Turzim Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri 21 Temmuz 2022 Perşembe günü Saat: 11:00’da Tekkiraz Karaarmut Mevkii’nde başlayacak. Güreşler başpehlivanlık finali bitimine kadar devam edecektir. Güreş alanına Cumhuriyet Meydanı’ndan ücretsiz araç kaldırılacak.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.