Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

27.Hünkar Çayırı Yağlı Pehlivan Güreşleri

3 min read
27.Hünkar Çayırı Yağlı Pehlivan Güreşleri

Gebze Belediyesi’nin geleselsel hale getirdiği Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri 19 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirecek.
Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri öncesi, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, bu yıl 44 Başpehlivan ve 850 Pehlivanın güreşeceği bilgisini verdi.
Ali Gürbüz, Recep kara, İsmail Koç, Nedim Güreli, Yıldıray Akın gibi önemli isimlerin katılacağı Hünkar Çayırı’nda nefes kesecek güreşler öncesi tüm sporculara başarı dileyen Başkan Büyükgöz, Gebze Belediyesi olarak spora ciddi yatırımlar yaptıklarını, sadece Güreş değil, diğer branşlarda da Gebze Belediyesi Spor Kulübü’nün başarılı sonuçlara imza attığını ifade etti. Gebze’de yağlı güreşlerin bir sembol haline geldiğini dile getiren Başkan Büyükgöz, “Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri, Kırkpınar öncesi son büyük yarış ve ciddi bir provadır. Hünkar Çayırı’ndan sonra sporcular kamp dönemine girecekler ve Kırkpınar hazırlıklarını sürdürecekler. Bu kapsamda Hünkar Çayırı büyük önem taşıyor.”dedi.
Gebze Belediyesi Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste orta, deste küçük, teşvik 1 boy, teşvik 2 boy, ayak boyu, minik 2 ve minik 1 kategorilerinde 850 sporcu mücadele edecek. Yağlı güreşlerde mücadele edecek başpehlivan ise şöyle; “Ali Gürbüz, İsmail Koç, Faruk Akkoyun, Recep Kara, Şaban Yılmaz, Fatih Atlı, Serhat Gökmen, Hüseyin Gümüşalan, Abdullah Güngör, Salih Erinç, Tanju Gemici, Nedim Gürel, Yıldıray Akın, Rıza Yıldırım, Süleyman Aykırı, Kaan Kaya, Feyzullah Aktürk, Mecit Yıldırım, Fatih Koyuncu, Onur Balcı, Ahmet Serbest, Faik Sezgin, Ertuğrul Dağdeviren, Gökhan Arıcı, Ahmet Kavakçı, Erkan Ertan, Arif Akın, Semih Turgut, Fatih Bakır, Fatih Özgün, Sermet Bulut, İsmail Erkal, Özkan Yılmaz, Nadir Takı, Ali Gökçen, Okan Acar, Furkan Durmuş Altun, Kürşat Korkmaz, Recep Taslak.”
Hünkar Çayırı güreşlerinde program 19 Haziran 2022 Pazar günü sabah 10.00’da Hünkar Çayırı Er Meydanı’nda başlayacak. Başpehlivanlık finali bitene kadar devam edecek.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.