Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Ampute Milli Takımı ikinci kez üst üste Avrupa Şampiyonu

2 min read
Ampute Milli Takımı ikinci kez üst üste Avrupa Şampiyonu
Ampute Milli Takımı ikinci kez üst üste Avrupa Şampiyonu

2021 EAFF Avrupa Futbol Şampiyonası’nda finalde rakibi İspanya’yı 6-0 yenen Ampute Milli Takımı üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu olmayı başardı.

Bu büyük başarıda emeği olan herkesi ayrı ayrı kutluyoruz. Ampute Milli takımı 2021 EAFF Avrupa Şamiyonası’nda D Grubu’nda yer aldı. 14 ülkenin katıldığı turnuvada grup maçlarında, çeyrek finalde, yarı finalde ve finalde yenilgi yüzü görmeden şampiyon olmayı başardı. Üstelik 36 gol atarak, sadece 2 gol yedi. Artı 34 averajla ikinci kez üst üste şampiyon. Büyük başarı başka bir spor branşı olsa yer gök inlerdi. İnşaallah kıymeti bilinir.

Ampute Milli Takımı grup maçlarında ilk maçında Gürcistan 10-0 yenmeyi başardı. Daha sonra İtalya ile karşılaşan Ampute Milli takımı bu kez italya’yı 11-0 yenmeyi başardı. Futbol müsabakalarında ender görülen skorlarla.

Çeyrek finalde bu kez İrlanda’yı 4-0 yenmeyi başardı. Yarı finalde rakip ise Rusya idi. Rusya’yı 5-2 yenerek finale yükselmeyi başardı. 2 golü de bu maçta yedi.

Finalde rakip İspanya idi. Ampute Milli takımımız bu kez finalde İspanya’yı 6., 10. ve 21. dakikalarda Ömer Güleryüz, 21 ve 42. dakikalarda Kemal Güleş ve 23 dakikada Rahmi Özcan’ın attığı gollerle 6-0 yenerek üst üste ikinci kez Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.

Tüm takımı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.