Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Balaban serbest veya grekoromen de güreşse şampiyon olur

3 min read
Balaban serbest veya grekoromen de güreşse şampiyon olur
Balaban serbest veya grekoromen de güreşse şampiyon olur

İsmail Balaban, katıldığı tüm turnuvalarda başarılı sonuçlara imza atıyor. En son Şalvar Güreşi Dünya Şampiyonası’nda da başarılı bir sonuca bir kez daha imza atarak 2. kez Dünya Şampiyonu olmayı başardı.

Tarihi Kırkpınar’ın 2 altın kemerli Başpehlivanlarından İsmail Balaban, daha önce katıldığı Survivor Türkiye 2021’in de şampiyonu olmayı başarmıştı. Şimdi tekrar yağlı güreşler için hazırlık yapıyor. 2022 yılında Tarihi Kırkpınar’da tekrar altın kemeri kuşanmak için mücadele verecek.

En son Şalvar Güreşi Dünya Şampiyonası’nda kendisini izledim. Sinirlendiği zaman gözü hiçbir şeyi görmeyen bir yapıya sahip. Tek rakibi yine kendisi olacaktır. Onun için biraz olsun hırsına hakim olması gerekiyor. Tabii bizim bakış açımız. Kendi kendini analiz etmesi gerekir. Bu yıl da altın kemere aday çok. Onun için daha çok dikkat etmesi gerekiyor. Rakipler çoğalıyor. Taze kuvvetler geliyor. Onun için daha temkinli veya daha da güreşini 2017’de olduğu gibi hızlandırması gerekiyor.

Ama izlediğimiz kadarıyla İsmail Balaban, hangi işi yaparsa yapsın başarılı olacak kapasiteye sahip. Yalnızca kontrolsüz güç, güç değildir. Bunun için biraz kendini ya frenlemeli veya güreşi daha da hızlandırmalı ki başarılı olsun.

Kahramanmaraş’ta seyrettiğimiz İsmail Balaban, bütün güreşler için hazırım sinyalini veriyor. Ben de diyorum ki, neden Milli Takıma alınarak Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları kazanmasın.

Eğer İsmail Balaban, serbest veya grekoromen dalında da başarılı olur. Benim düşüncem bu şekilde. Tabii bu konuda İsmail Balaban denenebilir mi? Denemek de yarar var diye düşünüyorum. Bence başarılı da olur. Çünkü bu hızlı güreşi 6 dakikaya yayarsa muhteşem başarılar da elde edebilir diye düşünüyorum.

Yetkililer bu konuyu değerlendirirler mi bilemem. Ama İsmail Balaban’ın hızlı güreşi minderde de kendini gösterecektir. Bunun için bir kez olsun denenmesi gerekmez mi?

Çünkü başarmak için elinden gelenin en iyisini yapacağından eminim. Çünkü çok hırslı ve azimli. Böyle bir insanın başarısız olması imkansız gibi geliyor bana.

Katıldığı her kulvarda başarıyı hedefleyen bir yapıya sahip olan İsmail Balaban bunları da başarabilir. Hatta güreşin her branşında başarıla imza atabilir. Denemek de yarar var!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.