Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Elmalı’da Ali mi, Orhan mı, İsmail mi?..

3 min read
Yeni yılımız kutlu olsun...

Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri başlıyor. Bu yıl Elmalı’da 6 yıl üst üste altın kemerin ebedi sahibi olan Orhan Okulu mu, yoksa Kırkpınar’ın Türkiye Başpehlivanı Ali Gürbüz mü kazanır?
İstatistiklere göre yapılan güreşlerde Ali Gürbüz zirvedeki yerini koruyor. Fakat 6 kez kemeri kazanan ve Elmalı’nın tek hakimi olan Orhan Okulu ise bu başarısını sürdürmek isteyecek. Aynı zamanda Kırkpınar’ın rövanşını da almaya çalışacak.
Tabii bu arada Kurtdere’de final yapan Ali Gürbüz ve İsmail Balaban geçtiğimiz yıl burada muhteşem bir yarı finale imza atmışlardı. Aynı zamanda Elmalı’nın kendi başpehlivanlarından biri olan İsmail Balaban’ı da unutmamak gerekiyor.
İstatistiklere göre, Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Ertuğrul Dağdeviren, Mehmet Yeşil Yeşil, Tanju Gemici, Şaban Yılmaz, Hüseyin Gümüşalan, Serhat Gökmen ve Süleyman Aykırı ilk on sıralamasında yer alıyor.
Tabii bu durum diğer başpehlivanların kazanmama ihtimalini de göstermiyor. Tabii diğer başpehlivanların da şansı var. Kim daha dayanıklı olup şanslı kuralar çekip ve sakatlanmadan zirveyi yakalarsa o pehlivanın birinci olma ihtimali var.
Yeni nesil pehlivanlar olarak nitelendirilen mücadeleci ruha sahip olan pehlivanlar; Furkan Durmuş Altın, Ertuğrul Dağdeviren, Tanju Gemici, Yılmaz Ökan, Yalçın Üncül, Yıldıray Akın, Menderes Saltık, Cengizhan Şimşek, Mustafa Batu, Nedim Gürel, Hüseyin Gümüşalan ve diğerlerinin de sürpriz yapma ihtimalleri var. En azından kürsüde yer alabilirler.
Tabii eskileri de unutmamak gerekir. Bunlardan gününde olan bir Recep Kara, pek ortalıklarda görünmeyen Fatih Atlı, son zamanlarda çıkış yapan Hasan Cengiz, Ali Yanatma, Hamza Köseoğlu, Faruk Akkoyun ve diğerlerini de unutmamak gerekiyor.
Özellikle başpehlivanlığa ulaşmak için öncelikle olmazsa olmaz olan çalışmak çalışmak çalışmaktır. Bunu yapamadığımız takdirde diğer faktörler sadece bir kaç yerde işinize yarayabilir. Öncelikle sağlıklı olmak ve sonra iyi bir çalışma ile şansı da yanınıza alırsınız. Sadece dikkatli olmak gerekiyor. Başarının sırrı işte burada…
Elmalı’da da iyi çalışan kazanacak. Bakalım o pehlivan kim olacak?

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.