Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Emma Meesseman, Kadınlar EuroLeague’de üst üste ikinci kez MVP

2 min read
Emma Meesseman, Kadınlar EuroLeague’de üst üste ikinci kez MVP
Emma Meesseman, Kadınlar EuroLeague’de üst üste ikinci kez MVP

Kadınlar EuroLeague’de 2023-2024 normal sezonun en iyileri ödül töreni yapıldı. Fenerbahçe Alagöz Holding’in Belçikalı yıldızı Emma Meesseman üst üste ikinci kez normal sezonun en değerli oyuncusu (MVP) seçilirken, Kayla McBride ile birlikte sezonun en iyi beşinde de kendisine yer buldu. Yılın en iyi savunma oyuncusu seçilen Yvonne Anderson ise sezonun en iyi ikinci beşinde yer aldı.

Kadınlar EuroLeague’de 2023-2024 normal sezon ödül töreni Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde yapıldı.

Organizasyonda FIBA Avrupa Başkanı Jorge Garbajosa, FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis, FIBA ​​Avrupa İcra Direktörü Kamil Novak, FIBA ​​Avrupa Başkan Yardımcısı Carmen Tocala, FIBA ​​Avrupa Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyesi Hüseyin Beşok, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan, TBF Başkan Vekili Ömer Onan, Final Four’a kalan 4 takımın oyuncuları ve Başantrenörleri ile TBF ve FIBA yetkilileri yer aldı.

Ödül töreninde en iyiler; taraftar, antrenörler, takım kaptanları ve basın mensuplarının oyları ile belirlendi.

Normal sezonun en değerli oyuncusu ödülünün sahibi Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı’nın oyuncusu Emma Meesseman oldu. 17,7 sayı, yüzde 57,4 şut yüzdesi, 5,9 ribaund ve 4,7 asist ortalamalarıyla 23,9’luk performans verimliliğine ulaşan Meesseman üst üste ikinci kez bu ödülün sahibi oldu. Emma Meesseman’a ödülünü FIBA ​​Avrupa İcra Direktörü Kamil Novak verdi.

Yılın en iyi savunma oyuncusu ödülünün sahibi olan Yvonne Anderson’a ise ödülünü Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın eşi Yıldız Pehlivan takdim etti.

Emma Meesseman ve Kayla McBride’ın yanı sıra sezonun en iyi beşinde yer alan diğer oyuncular ÇBK Mersin’den Marina Mabrey, USK Praha’dan Ezi Magbegor ve Casademont Zaragoza’dan Leonie Fiebich oldu.

Sezonun ikinci en iyi beşinde ise Yvonne Anderson’un yanı sıra; Kennedy Burke (Villeneuve d’Ascq LM), Valeriane Ayayi (ZVVZ USK Praha), Janelle Salaun (Villeneuve d’Ascq LM) ve Elizabeth Williams (Çukurova Basketbol Mersin) yer almayı başardılar.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.