Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Avrupa Şampiyonu

2 min read
Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Avrupa Şampiyonu
Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Avrupa Şampiyonu

Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmayı başardı.

Bu yıl dördüncüsü İspanya’nın Estepona kasabasında düzenlenen şampiyonanın final maçında 2-0 geriye düşmesine rağmen Polonya’nın Wisla Krakow takımını 3-2 yenen Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 2021 yılından sonra, 2. kez Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldu.

İspanya’da düzenlenen organizasyonda 8 takım ve 2 guruptan oluşuyordu. Gruplarda 3 maç yapan Gaziantep Şahinbey  Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü B Grubu birincisi oldu. A Grubu’nun ikincisi İtalya’yı zorlu maçtan sonra 3-2 yenerek final oynama şansı yakaladı.

Gaziantep Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 4 defa Türkiye Kupası’nı kazandı. 3 defa Türkiye Süper Lig şampiyonu oldu. 2 defa Avrupa Şampiyonlar Lig’i şampiyonluğunu kazandı.

Ayrıca Gaziantep Şahinbey Belediyesi Ampute Gençlik ve Spor Kulübü, gruplar, yarı final ve finalde 29 gol atıp, sadece 3 gol yiyerek Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmayı 2. kez başardı.

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.