Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Tüm Ülkede Büyük Zaferin 100. Yıl Coşkusu Kutlu Olsun

2 min read
Tüm Ülkede Büyük Zaferin 100. Yıl Coşkusu Kutlu Olsun

Gülşah AŞÇIOĞLU’nun köşe yazısı

Ey Yükselen Yeni Nesil
Cumhuriyeti Biz Kurduk
Onu Yaşatacak ve Yükseltecek Olan Sizlersiniz!
Mustafa Kemal Atatürk

Cumhuriyeti kuran büyük zatı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını unutmuyoruz. Biz dedelerimizden Eskişehir Kuva-i Milliye Yunan cephesinde, Albayrak müfrezesi komutanı olarak, Gaziantep’te Şahin bey ve Kartal bey, kuvvetleri ile Fransız cephesinde çarpışmışlardı. Hepimizin kahraman dedeleri bu cephelerde milli mücadele uğruna vatan millet için can vermiş aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.
Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Ya İstiklal, Ya Ölüm “ hedefiyle manda ve himayeye karşı duran Türk Ulusunun en büyük kazanımı Cumhuriyetimizin 100. Yılında kutlamanın onuru ve heyecanını yaşıyoruz.
Cumhuriyet düşüncesi ile vicdanı hür, anlayışı hür nesiller yetiştirmek, geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak en önemli görevimizdir.
Bu düşünceler ile Cumhuriyeti bizlere emanet eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, canını kanını veren tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.