Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Yeni bir efsane mi doğuyor?

3 min read
Yeni bir efsane mi doğuyor?
Yeni bir efsane mi doğuyor?

Geçen gün Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenen 2024 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda erkekler grekoromen stilde 82 kiloda yarışan Alperen Berber Avrupa Şampiyonu oldu.

En genç yaşta Avrupa Şampiyonu rekorunu egale etmiş oldu. Daha önceki rekor şu anda Federasyon Başkanı olan Şeref Eroğlu’na aitti. Grekoromen stilde yeni bir efsane olacak gibi Alperen Berber. Daha önce 2024 Dünya Gençler Şampiyonası’nda Ürdün’de, İran’lı Yasin Ali Yazdi’yi 9-1 yenerek Dünya Gençler Şampiyonu olmayı başardı.
Yine aynı yıl Arnavutluk’un Tiran kentinde düzenlenen U23 Dünya güreş Şampiyonası’nda 82 kiloda final maçında bireysel olarak yarışmaya katılan güreşçi Aues Goniboy’a kaybederek, gümüş madalya kazanmayı başardı.
Kendisinin idolünün Yaşar Doğu olduğunu söyleyen Alperen Berber, eğer havaya girmese bu hayalini gerçekleştirecek gibi.

18 yaşında iken büyükler kategorisinde yarışmasına federasyon tarafından izin verildi ve Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. Eğer olimpiyatlara kota kazanabilirse sanıyorum, burada da başarılı olabilecek gibi…
Alperen Berber’in bir marka olması için bu istikrarını sürdürmesi gerekiyor.

Alperen Berber’in yaşı 18. Nereden baksanız 35 yaşına kadar güreşebilir. 10 yıl içinde büyük başarılara imza atabilir. Bunun için yarışmaya devam edersen bugünün efsane isimlerinden Rıza Kayaalp ve Taha Akgül gibi sayısız madalyalar Türkiye’ye kazandırabilir. Kendisi de bir rol model olabilir. Tabii bütün sorun havaya girmemesi, çok iyi çalışması ve kendine de iyi bakması gerekiyor.

Şu anda Samsun Büyükşehir Belediyesi güreşçisi olarak hayatına devam ediyor Alperen Berber.
Grekoromen 82 kilogram güreşçisi Alperen Berber’in rakibi de Burhan Akbudak. Bakalım nasıl bir rekabet oluşacak.
Samsun’dan iyi güreşçiler çıkıyor. Alperen de bunlardan birisi. Sıradan olmadığını da yaptığı güreşlerle gösteriyor. Alperen Berber’i başarılarından tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bu arada bu yıl düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda Grekoromen Milli Takımı Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.

Kadın Milli Takımı Avrupa 2.’si olmayı başardı.

Serbest Milli Takım 31 yıl sonra Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.

Grekoromen Milli Takımı’ndan Alperen Berber, Selçuk Can altın, Rıza Kayaalp, Yunus Emre Başar, Ali Cengiz gümüş ve Murat Fırat da bronz madalya kazandılar.

Kadın Güreş Milli Takımı’ndan Yasemin Adar Yiğit, Buse Çavuşoğlu, Nesrin Baş (En genç yaşta kadınlarda) altın, Emin Demirhan Yavuz gümüş ve Zeynep Yetgil bronz madalya kazandılar.

Serbest Güreş Milli Takımı’ndan Taha Akgül, Feyzullah Aktürk altın, Muhammet Karavuş, Soner Demirtaş gümüş, Osman Göçen ve İbrahim Çiftçi bronz madalya kazandılar.

Başarılarından dolayı tümünü kutluyoruz, başarılarının devamını diliyoruz. Darısı nice, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonluklarına diyelim.

Bu başarının mimarlarının emeğine sağlık…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.