Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Avusturya tamam, sırada Hollanda var!..

3 min read
Avusturya tamam, sırada Hollanda var!..
Avusturya tamam, sırada Hollanda var!..

Futbol A Milli Takımı, dün gece yine eski günlerden bir gece daha yaşattı. Son 16 yani çeyrek finale yükselme maçında turnuvanın en zor takımlarından Avusturya’yı yenerek rövanşı da aldı çeyrek finale de yükseldi.

Daha önceki turnuvada şampiyon olur diye hem video, hem de yazı da yazmıştım. Ama şimdi neden olmasın. Daha önce hazırlık maçında fark yediğimiz Avusturya’yı iyi defans ile forvetsiz yenmeyi başardık. Merih’ın maçın başlangıcında henüz hiç kimsenin hazır olmadığı bir saniyelerde Milli Takıma galibiyete geçirmesi ile Avusturya şok oldu. Avusturya şoku atlatayım diye bastırdıkça bastırdı. Bastırdıkça da gol yemeye devam etti. Arda’nın muhteşem ortası Merih’in ikinci golü geldi.

Tabii kalesinde devleşen Mert ve aynı zamanda defanstaki devleşen hem defansı hem de ofansı iyi yapan Mert’in büyük özverisi. Ferdi’nin fuleli ataklarını da unutmamak gerekiyor. Sadece o mu bütün takım elinden gelenin en iyisini yapmaya devam etti. Avusturya bastırıyor, bastırıyor gol için yüklendikçe yükleniyor. Ama bir türlü Türkiye defansını geçemiyor.

Hatta Avusturya’nın dönen topları kaptırması nedeniyle gol pozisyonları yakalamamıza rağmen bunları da anlaşmazlıklar yüzünden değerlendiremedik. Yoksa 6-0’a en az 4 golle de karşılık verebilirdik. Milli Takımın tam olarak bir ahenk yakaladığını düşünürsek, o zaman kolay kolay bizi kimse yenemez.

Türkiye’nin şöyle bir özelliği var, en zor olanı yapıyor, en kolay da takılıyor. Ne yazık ki!.. Böyle bir özelliğe sahibiz. Şimdi işi daha da sıkı tutarak, sıradaki maçı daha iyi oynamamız ve yarı finale göz kırpabiliriz.

Evet bu maçın en çok koşan adamı Ferdi Kadıoğlu oldu. Adam yorulmak nedir bilmiyor. Öyle bir performansa sahip ki, inşallah böyle devam eder. Yalnız onu daha da kucaklamak gerekiyor. Daha iyi kaynaşma olması lazım. Her neyse çok ahım şahım futbol oynamadık. Ama yapmamız gerekeni yaptık ve Avusturya’yı eleyerek çeyrek finale yükselmeyi başardık. Önemli olan netice olduğuna göre, biz de bunu yapmayı başardık.

Tabii muhteşem kurtarışların sahibi Mert de nazar boncuğu olsun bir gol kalemizde gördük. Ama son saniyelerde kurtardığı gol pozisyonları ile gündeme özellikle oturması gerekenlerden birisi. Biz burada isim yazıyoruz. Tabii pozisyonlara göre. Ama her birini ayrı ayrı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

Tabii burada Montella’nın da hakkını yememek gerekiyor. İtalya defansı ile ünlü bir takım. Defans olmadan ofans olmaz. Milli takıma da defans nasıl yapılırı öğretmiş. Bu şekilde devam etmek gerekiyor. Defansınız iyi olursa golü bir şekilde atıyorsunuz. Önemli olan gol yememek. Avusturya maçında biz bunu başardık. Kolay gol yemediğiniz zaman başarı kaçınılmaz oluyor. Ama üst üste goller yediğiniz zaman moraliniz bozuluyor ve maça konsantre olmakta zorluk çekiyorsunuz.

Gelelim Hollanda maçına… Daha önce Hollanda’yı yendik. Ama havaya girmeden bir kez daha Hollanda’yı da aynı şekilde yenerek yarı finale çıkmamız gerekiyor. Sanıyorum orada da rakiplerimizden biri İsviçre veya İngiltere olacak. Öncelikle Hollanda maçını da kazasız belasız atlatalım. Öyle hissediyorum ki, bu turnuvada bu takımları birer geçerek finali istiyoruz.

Futbolcuların ayağına ve kafasına sağlık, kalecinin de ellerine sağlık.

Başarılar Milli Takım…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.