Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Başpehlivanlık ödülü en az 660 bin TL olmalı!..

3 min read
Yeni yılımız kutlu olsun...

Tarihi Kırkpınar 660. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivana verilecek ödül 60 bin TL olarak açıklandı. 2. olana 38 bin lira 3.’ler ise 20’şer bin lira verilecek.

Bir başpehlivanın mesela yıllık ne kadar gideri vardır?

Mesela bir pehlivan ne yer ne içer? Nasıl daha iyi beslenir? Nasıl daha iyi forma girebilir? Bunun için bir başpehlivanın veya bir pehlivanım yıllık ne kadar tüketimi vardır veya ihtiyaçlarını giderebilecek para ne kadardır?

Geçen yıl yağlı güreşler yapılmadı, pehlivanlar zor durumda kaldı. Herkes evde kapalı kaldı ama tüketim devam etti. 

Ne yediler, ne içtiler, nasıl geçindiler? Özellikle alt boydaki çocuk pehlivanların durumu nasıl oldu?

Bence Kırkpınar’da 14 boyda dereceye giren bütün pehlivanların durumlarını en iyi şekilde getirebilmek veya oraya katılanlara en iyi parayı verebilmek ve güreşin kalitesini arttırmak için yapılması gereken ödüllü arttırmak.

Bunun için yağlı güreşin olimpiyatı olarak nitelendirilen Kırkpınar’ın marka değerini yükseltmek için verilecek değerin en az 660 bin TL olması gerekir!..

Buna göre bütün boylardaki pehlivanların derecelerine göre en az 1 yıl boyunca gecinebilecek bir ödülle ödüllendirilmesi gerekiyor.

Dereceye göre ödülle tabii iyi bir ödülle güreşin kalitesinin artacağına inanıyorum. Mücadelelerin daha da zevkli geçeceği kesin. Pehlivan oraya geldiği zaman özellikle alt boylar için söylüyorum ne yiyeceğim neyse işte param yetecek mi yetmeyecek mi derdinde olmamalı!..

Tarihine ve şanına uygun olması gerekir.

Kırkpınar’da marka değerinin yükselmesi diğer yağlı güreşlerin de marka değerini yükseltir.

Peki bu maliyet nasıl karşılanacak? Sponsorlar sistemi. Bir de para verip güreş yayınlatmak yerine para alarak bu işlem yapılabilir.

Survivor’a katılan İsmail Balaban için 30 milyon SMS atılabiliyorsa, yağlı güreşin ne kadar taraftar kitlesinin olduğunun kanıtıdır.

Reklam gelirlerini daha saymıyorum.

Yağlı güreşin hastası olanlar için 24 saat yayın yapsanız izlerler.

Bu şekilde gelir yükselir, ödülde yükselir. Herkes rahat olur.

Ayrıca, İsmail Balaban Survivor’a katıldı ne aldı? 500 bin lira gerçekten de komik bir rakam!.. En az 1 milyon TL olmalıydı.

Başka branşlar da milyon Euro’ları aldığı düşünülürse…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.