Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Bu haftanın Başpehlivanları; Gürel, Gürbüz ve Yılmaz…

2 min read
Yeni yılımız kutlu olsun...

Yağlı güreş sezonunun ikinci haftasında birbirinden güzel müsabakalara sahne olurken, İzmir Aliağa Helvacı yağlı güreşlerinde Nedim Gürel başpehlivan oldu. Antalya Gazipaşa Lamos Karakucak güreşlerinde Ali Gürbüz başpehlivan olurken, Yalova Altınova Hersek yağlı güreşlerinde Başpehlivanlığı Şaban Yılmaz elde etti.

Geçen haftanın başpehlivanları bu hafta kürsü yapmalarına rağmen başpehlivan olamadılar. İsmail Balaban ve Orhan Okulu üçüncülükle bu haftayı kapattılar. Bu haftanın sürprizini ise Nedim Gürel ve Hüseyin Gümüşalan yaptı.

Antalya Gazipaşa Lamos  yapılan karakucak güreşlerinde Ali Gürbüz başpehlivan olurken, Ahmet Selbest ikinci oldu. Üçüncülükleri ise genç yeteneklerden Kürşat Korkmaz ve Fatih Kambur paylaştılar.

Şaban Yılmaz ise katıldığı iki turnuvada birinde birincilik, diğerinde ise ikincilik elde etti. Haftanın en başarılı ismi olmayı başardı. Tecrübeli Türkiye Başpehlivanlarından Şaban Yılmaz bu yılda katılacağı tüm müsabakalarda zirveyi bırakmayacağını bir kez daha göstermiş oldu.

Yapılan güreşlerde elde edilen sonuçlara göre, bu yıl Kırkpınar geçtiğimiz yıllardan daha zevkli geçeğe benziyor. Çünkü şimdiden sürpriz isimler çıkmaya başladı.

Gelecek hafta yapılacak Kumluca Yağlı Güreşleri’nde sanıyorum bu yıl geçtiğimiz yıllardan daha farklı olacaktır. Başpehlivanların katılımı fazla olduğu gibi genç yeteneklerde ustaları karşısında başarılı olabilmek için ter dökecekler…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.