Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Burhan Aytekin ile röportaj

2 min read
Burhan Aytekin ile röportaj
Burhan Aytekin ile röportaj

Gazeteci Burhan Aytekin ile yağlı güreş ve Edirne üzerine röportaj

Burhan Aytekin, küçük yaştan itibaren sporun içinde oldu. Ailenin tek çocuğu ve rahatsızlığından ötürü Futbol oynaması doktorlar tarafından yasaklandı. Hayatının bundan sonraki döneminde Basketbol oynamaya başladı. Edirne de Basketbol oynadı. Basketbol Hakemliği, Futbol branşında hakem ve antrenörlük belgesi aldı. Fakat çalışma hayatı sebebiyle ne antrenörlük ne de hakemlik yapmadı. Edirne Spor Kulübünde Yöneticilik ve 1998 yılında Edirne Spor başkanlığını yaptı.

1987 yılında Edirne de kurulan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun Kurucu üyesi ve daha sonrada Başkanlığı görevini üstlendi..

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunda bir dönem de Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu.

Memuriyetten emekli olduktan sonra Edirne Yenigün Gazetesi’nde köşe yazıları yazmaya başladı ve şu anda da yazmaya devam ediyor..

Edirne Spor Tarihini araştırmakta, şu anda temin ettiği kaynakları derlemekle uğraşıyor.

Kırkpınar Yağlı Güreşleriyle ilgili dokuz yıldır araştırma yapmakta olup bu yıl  izledikten sonra elde ettiği bilgilerle birlikte derleyip yayınlamayı düşünüyor.

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.