Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Dünya Sultanı Filenin Sultanları…

3 min read
Dünya Sultanı Filenin Sultanları…
Dünya Sultanı Filenin Sultanları…

Takım halinde nihayet bir Dünya Şampiyonluğu elde etmeyi başardık. Gerçekten inanılması zor ama gerçek oldu. Emeği geçen herkesi ayrı ayrı kutluyoruz.

Büyük başarı kimisi tarafından kabul edilmedi. Kimisi tarafından coşkuyla karşılandı. Filenin Sultanları Dünya Sultanı oldu. Herkesin sevinmesi gerekirken, gereksiz kişiler de sevinmemekte ısrar ettiler. Bunu da anlamak mümkün değil.

Takım halinde ilk defa Dünya’nın zirvesinde yer alıyoruz. Geçen yıllar kaçırmıştık. Finale bir türlü çıkamadık. Çıktık kazanamadık. Geçen yıllar provalarını yaptığımız iki Dünya devini de dize getirmeyi başardık. Önce İtalya, sonra  Amerika’yı yenerek finale çıkan ve finalde de Çin’i yenerek Dünya Şampiyonu olmayı başardı Filenin Sultanları.

Gerçekten kolay değildi. Tabii ki bu bugünden yarına olan bir şey değil. Çünkü bunun yatırımları daha önceki yıllarda takımlar bazından kendini göstermişti. Bunun meyvelerini yeme zamanı da geldi. Bunu daha önce Fenerbahçe, Eczacıbaşı ve son yıllarda Vakıfbank’ın kulüpler bazında büyük başarılarının devamı sonunda Dünya Şampiyonluğu geldi.

Kadınlar hangi mesleğe el attıysa daha başarılı oldular. Bunu da başardılar. Hatta voleybol, basketbol ve hentbol branşlarında gerçekten büyük başarıla imza atmaya devam ediyorlar. Avrupa’da gelen başarılar, yavaş yavaş Dünya’da da gelmeye başladı.

Kulüplerin başarılı olması takım oyunu konusunda iyi anlaşmaların olması başarıyı getiren en önemli faktördür. Takım oyunu her branşta başarının yolu iyi anlaşmadan geçer. İyi anlaşamayan ve aynı dili konuşmayan takım başarılı olamaz. A Milli Kadın Voleybol Takımımız da aynı dili konuşan voleybolcuların sayesinde Cumhuriyetin 100. Yılında 365.64 puanla dünya sıralamasının bir numarası olmayı başardı.

A Mili Kadın Voleybol takımımız, ABD’nin teksas eyaletindeki Arlington ketinde ilk kez Dünya Şampiyonu olurken, emeği geçen başta Kaptan Eda Erdem, Melisa Vargas, Gizem Örge, Cansu Özbay, Hande Baladın, Aslı Kalaç, Zehra Güneş, İlkin Aydın, Elif Şahin, Ebrar Karakurt, Simge Aköz, Saliha Şahin, Derya Cebecioğlu ve Ayça Aykaç’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Başarılarılarınızın devamını diliyoruz.

Filenin Sultanları Dünya’nın Sultanları olmaya devam ediniz lütfen!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.