Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

En iyisini de Fenerbahçe yapıyor, en kötüsünü de!..

4 min read
En iyisini de Fenerbahçe yapıyor, en kötüsünü de!..
En iyisini de Fenerbahçe yapıyor, en kötüsünü de!..

Fenerbahçe hiç yenilmiyor. Avrupa’da ve Türkiye’de rekorları alt üst ediyor. Bir de bakıyorsunuz 19’da 19 yapıyor. Tabii seyirciyi de coşturuyor. Bu nedenle seyirci bu gördüğünden az olan bir futbolu istemez!..
Fenerbahçe Avrupa’da ve Lig’de yoluna dolu dizgin devam ederken, ne oluyorsa oluyor, birden bire bütün grafikler aşağı iniyor. Sanki bu başarıları bize izleten bu takım değil de mahalle takımına dönüşüyor. Anlamak mümkün değil!..
Bugün değil, bundan önce de bunları yaşadık. Daha önce 7 faciası olmadı mı? Tabii genç nesil hatırlamaz ama yaşı biraz ileride olanlar çok iyi bilirler. En iyi kadroya sahipken, üstelik kazanılcak bir maçı 7 gol yiyerek kapatmıştık.
İsmail Kartal işi iyi biliyor. Yere göğe sığdırılamayan birr teknik direktör olarak adlandırıldı. Üstelik Fenerbahçe’nin kendi çocuğu dediler. Ama ne Fenerbahçe’ye en iyi günleri yaşatan da Kartal, en kötü futbolu ve akıl almaz işleri yapan da İsmail Kartal. Bunu anlamak mümkün değil!..
Daha önce kadroda eksikler var. Bu nedenle kötü futbol dedik ve anladık. Ama böyle bir kadroyu kurmak senin işin. Sana akıl verecek halimiz yok. Ama bu kötü futbolu görerek, defansı güçlendirmen gerekirken, neden ofansa oyuncu alıyorsun anlamak mümkün. Golle kurtarırım diye mi düşündün anlamak mümkün değil. Allah’tan maç bitti yoksa daha kötü sonuçlar da olabilirdi.
Adamların kalemize attıkları her top gol oldu. Bu durumda ne yapmak gerekiyor en azından geri çekilip defans yapılsa en azından bu kadar gol yenilmezdi. Daha önce oynan maçta bunun provasını gördük. Orada 2 golle kurtardık. Ama bu takım gole ve başarıya aç ve genç. Adamların bir şey yapmalarına gerek kalmadı. Biz adeta gol atsınlar diye uğraştık ve kendi kedimizi 6-1 yendirdik.
Bu durumda ne yapılması gerektiğini her halde İsmail Kartal’dan daha iyi bilen olmaz. Ama zaten son maçlarda verdiği demeçlerde hiç yüzü gülmeyen bir İsmail Kartal var. Bu kadar beceriksizini de siz yapabilirsiniz. En iyisini de siz yapabilirsiniz. Lütfen biraz dikkat!..
Siz kendiniz söylüyorsunuz. Burası Fenerbahçe, burada kimsenin bu kadar kötü oynama hakkı yok!..
Acaba bizim bilmediğimiz bir şeyler mi oluyor. Lütfen kamuoyunu aydınlatın. Acaba futbolcular bu kez de sizi mi satıyorlar. Akıl alır gibi değil şu anda yaşattığın bu depresyonu nasıl telafi edeceksin onu düşün lütfen!..
Bu ne biçim bir Fenerbahçe, anlamak mümkün değil. Zaten milletin yüreği ağzında, her an gol yeriz sistemine yeniden döndük ne yazık ki!..
Dilerim bu böyle olmaz ama görünen köy kılavuz istemez. Siz söylemiştiniz, bizim A, B, C ve hatta D planımız var diye. O zaman diğer planlar işlemiyorsa, neden diğer planlarınızı devreye almadınız.
Sonuçta bu bir takım oyunu. Sadece siz suçlu değilsiniz. Futbolcunun iyi oynamaması durumunda otomatikman teknik direktör suçlu olur. Bu da ayrı bir konu!.. Neden böyle bir futbol akşamı yaşandı? Lütfen bir açıklama yapılsın. En azından bir detaylı açıklama gerekmez mi?
Hiç değilse sorun ne ise, hemen anında müdahale edilir ve çözüm yoluna gidilir.
Futbolda yaşanan sorun diğer branşları tamamen yok ediyor. Halbuki Fenerbahçe Spor Kulübü’nde çok iyi şeyler de oluyor. Futbol Kadınlar Beşiktaş’ı yendi ve 2.’lik koltuğuna oturdu. Futbol kadınların da dersine biraz daha iyi çalışmaları gerekiyor.
Voleybol erkeklerde ligde yenilgisiz yoluna devam ediyor. Aynı zamanda Avrupa’da 8’li finallere yükselmeyi başardılar
Voleybol kadınlarda, Vakıfbank’ı yenerek muhteşem bir galibiyete imza attılar. Aynı zamanda Avrupa’da yenilgisiz yoluna devam ediyor. İşler iyi gidiyor. Daha da iyi olacak gibi!..
Basketbol erkeklerde 4 haftadır kaybetmesine rağmen, bu akşam Euroleague lideri hiç yenilmeyen Real Madrid’e ilk yenilgiyi tattırdık. Muhteşem bir geri dönüş yaşandı.
Basketbol kadınlarda nazar değmesin hemen hemen hiç maç kaybedilmiyor. Ligde açık ara, Avrupa’da yenilgisiz ilk yarıyı tamamladı. Muhteşem bir başarı ile kadınlar basketbol yoluna devam ediyor. Dileriz lig sonuna kadar böyle devam eder.
Diğer ferdi branşlarda alınan muhteşem başarıları saymakla bitmez. Gerçekten ferdi sporlarda Olimpiyat, Dünya, Avrupa, Akdeniz, Balkan ve Türkiye’de sayısız başarılara imza atılıyor.
Ama futbolda kaybedilen bir maç bütün başarıları yok ediyor.
İsmail Kartal ve ekibinden isteğimiz, derhal eski günleri yeniden yakalamaları!..
Bütün sorun şurada havaya girmeden, hiç durmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edildiği takdirde başarının gelmeme şansı yok!..

Not: Bu yazıyı sadece Fenerbahçe’liler okusun lütfen!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.