Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Fenerbahçe finalleri oynayamıyor

4 min read
Fenerbahçe finalleri oynayamıyor
Yeni yılımız kutlu olsun...

Bir Fenerbahçe taraftarı olarak bütün spor branşlarını izliyoruz. Fakat ne yazık ki, Fenerbahçe finalleri oynayamıyor. Geçen hafta voleybolda oldu. Bir türlü sonuna getiremiyor. Bu kez de basketbol da. Tam rahat rahat maç seyredelim diyoruz. Ama ne yazık ki, istenilen arzu ve istek yetersiz kalıyor finallerde.

Tek maçlık sistemlerde ne yazık ki, başarısız bir takım Fenerbahçe. Maça iyi başlamak ve sonuna getirmek gerekir. Daha önce 4 kez final oynadın kaybettin. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı için söylüyorum. Tabii diğerlerinde de var ama. Şu anda gündemin konusu Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı olduğu için.

Bir sezon boyunca muhteşem maçlar çıkartıp, sonunda bu hüsranı yaşatmanızı anlamak mümkün değil. Bir kez kaybetseniz neyse diyeceğiz. Ama 5. kez finalde kaybetmek artık anlaşılır gibi değil. Buraları Fenerbahçe iyi oynayamıyor. Şanssızlık mı diyelim ne diyelim. Ama bu kadar da olmaz ki!..

Kaç kez hücum ettiler, kaç kez boş döndüler. O da yetmiyormuş gibi defansı da yapamadılar. Sayı atamamak için adeta yarıştılar. Yarı finalde Prag karşısında aynı senaryo yaşanırken, devreye Amanda Zahui devreye girdi ve maçı kazandıran aynı zamanda takımı ateşleyen isim oldu.

Sopron maçında da beklenen isim olmasını bekledik ne yazık ki olmadı. Sürekli üçlük atanlar Alina Iagupova, Kayla McBride ve Sato Saballıy’den ses yok. Buna pota altında Elizabeth Williams’ın hataları da eklenince maçı kazanmamız çok zor görünüyordu. Bir kez takımı ateşleyecek ve bu maçta biraz kıvılcım yakan Olcay Çakır oldu. Ama onun da top kayıpları bizi perişan etti.

Ribaund almakta da zorlandık. Daha doğrusu Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı bu maça yeterince konsantrasyon sağlamamış. Çok dikkat dağınıklığı vardı. Her zaman muhteşem oynayan basketbolculara ne olduysa sayı atamıyor, top kaybediyor, ellerine ayaklarına dolanmış gibi bir görüntü sergilediler. Sanki bunlar profesyonel değiller gibi bir görüntü sergilediler.

Hadi heyecan diyelim. Ama bu kadar Avrupa Kupası maçına çıkmış bir takımın artık heyecan yapacak yeri olmaması gerekir. Bu kadar seyirci desteği arkasında iken, muhteşem bir basketbolla rakibini sürklase etmesi gerekiyordu.

Ama bu bugünkü mesele değil daha önce de seyrettiğimiz kadarıyla, sonuna bir türlü getiremiyor. Daha önce oynadığı finallerde de aynı şekilde maça iyi başlamak ve sonuna iyi getirmek gibi bir gayreti olmadı. Onun için 5 final gitti. Bunlarından yüzde ellisini bari kazansa en az 2 Avrupa şampiyonluğuna sahip olacaktı. Ama nerede?

Birde Koç Victor Lapena’ya seslenmek istiyorum. Arkadaş aynı hataları yapıyorsun. Madem maç kilitlendi. Neden kaptanı veya başka birini devreye sokmuyorsun. Hep aynı hatalar yapılıyor. Daha önceki maçlarda da böyle bir durgunluk yaşıyor. Belli ki, bugün oynayan kadroda sorun var. Atamıyor, neden maçı rahatlatacak hamleler yapmıyorsun. Orada devreye dışardan gelen bir basketbolcu maçın kaderini değiştirecek. Bence korkak davrandın ve şampiyonluğu kaybettin.

Mesela Alperi Onar, Kaptan Tuğçe Canıtez veya Manolya Kurtulmuş bunlardan birini böyle bir veya iki basket atsa diğer basketbolcuların üzerindeki stresi de atacaktı. Çözüm yolu bulmak için uğraşmadın. Çok iyi tanıdığın rakibine karşı rahat galibiyeti alacak iken, mutlak şampiyonluktan olduk.

Bir de anlamadığım madem üçlük atamıyorsun, faul yaptırmaya zorla pota altına git geri çıkar ve basketini at. Baktık hep aynı oyunu çizdin, ama başarısız oldun. Ama basketbolcular bugün bunu yapamıyor. Daha önce yaşadığın olayların aynısı. Ama B planın yoktu bana göre.

Aslında Avrupa Şampiyonluğu’nu Türkiye Kupası’nda Mersin’e kaybettikten sonra, takımın kimyası bozuldu. Çok başarılı takım kendine gelemedi ve bu şok bu kupaya da mal oldu. Ne yazık ki!..

Üzüldük… Yine her şeye rağmen emeğinize sağlık. İnşallah başka bahara…

Not: Bu yazıyı sadece Fenerbahçeliler okusun!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.