Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Rekorların adamı Kayaalp ve Akgül

3 min read
Rekorların adamı Kayaalp ve Akgül
Rekorların adamı Kayaalp ve Akgül

Ata sporu güreşte, Avrupa’da sayısız madalya almayı başaran Rıza Kayaalp ve Taha Akgül madalya koleksiyonuna bir yenisini daha eklemeyi başardılar.

Tabii sadece Avrupa’da değil Dünya ve Olimpiyat için de aynı başarılar geçerli. Güreşin rol modeli olana iki güreşçimiz. Her Türk güreşçi doğar sloganını tüm bir kez daha göstermiş oldular.

Grekoromen stilde Rıza Kayaalp ve serbest stilde Taha Akgül bir marka. Yeni yetişen güreşçiler için bir rol model olarak yoluna devam ediyorlar. Tabii yaşları genç olduğu için güreşi bırakana kadar daha kaç madalya daha kazanacak hep birlikte göreceğiz.

Bu güreşçilerimiz kendilerini güreşe adeta adamışlar. Bunun için de başarılı oluyorlar. Hedef büyük. Sonuna kadar mücadele etmek ve başarmak. Başardıktan sonra orada kalabilmek en önemlisi. Sadece bir kez almakla bu iş bitmiyor. Sonuna kadar mücadele edeceksin ve sen güreşi bırakana kadar da zirvede kalacaksın. Bunu başarmak için güreşi kendine ilke edinmek gerekiyor. Bunu başarabilmenin yolu bu olsa gerek. Hep zirvede kalabilmek kolay değil. Bunu bir kez şans diyelim, iki şans diyelim ama üçüncü ve daha fazlası şans olmaktan çıkar. Artık 3’ten fazlası bir marka olduğunu ve bu isimlerin dünyanın her yerinde geçerli olduğunu gösterir.

Güreşte grekoromen 130 kg denince Dünya’da ilk akla gelen isim kim deseler sorunun cevabı Rıza Kayaalp diye cevaplanır. Aynı zamanda serbest stilde 125 Kg denince Dünya’da ilk akla gelen isim kim deseler sorunun cevabı Taha Akgül olacaktır.

Evet burada bir kadın güreşçimiz olan ve dünyada marka isimlerden 76 Kg deyince akla gelen ilk isimlerden Yasemin Adar Yiğit de 5 kez Avrupa Şampiyonu olarak İstiklal Marşımızı ezberletenlerden. Yasemin Adar Yiğit de güreşi kendine ilke edinenlerden, bu kadar başarı durup dururken gelmiyor. Çok çalışmak ve hedef koymak. Bu şekilde hareket ettiğiniz zaman da sürekli başarılar gelmeye devam ediyor.

Kadınlarda Türkiye, Avrupa Şampiyonası’nda takım halinde şampiyon oldu. Türkiye’ye şampiyonluğu getiren isimler; 76 Kg Yasemin Adar Yiğit, 50 Kg Evin Demirhan Yavuz, 72 Kg Buse Tosun Çavuşoğlu ve 55 Kg Bediha Gün.

Serbest stilde Avrupa 2.’liğini getiren güreşçilerimiz ise; 125 Kg Taha Akgül, 92 Kg Feyzullah Aktürk, 61 Kg Süleyman Atlı, 65 Kg Recep Aktaş, 79 Kg Muhammet Akdeniz ve 86 Kg Osman Göçen oldu.

Grekoromen stilde Avrupa 2.’liğini getiren güreşçilerimiz; 130 Kg Rıza Kayaalp, 60 Kg Kerem Kamal, 67 Kg Murat Fırat, 77 Kg Yunus Emre Başar, 55 Kg Emre Mutlu, 63 Kg Ahmet Uyar ve 82 Kg Burhan Akbudak.

Ülkemize bu gururu yaşattığınız için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Başarılarınızın devamı dileğiyle…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.