Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Fenerbahçe Göksel Çelik 3. kez Avrupa Şampiyonu

2 min read
Fenerbahçe Göksel Çelik 3. kez Avrupa Şampiyonu
Fenerbahçe Göksel çelik 3. kez Avrupa Şampiyonu

İtalya’nın ev sahipliği yaptığı EuroCup 1 Finallerinde mücadele eden Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, final maçında karşılaştığı İspanya’nın Bidaideak Bilbao BSR takımını 78-75 yenerek 3. kez Avrupa Şampiyonu oldu.

2018-2019 IWBF Euroleague III ve 2022-2023 EuroCup II şampiyonlukları bulunan Takımımız, EuroCup I ile birlikte Avrupa’da 3. kupasını kazanmış oldu. Fenerbahçe Göksel Çelik oyuncusu Uğur Toprak, turnuvanın en iyi 5’ine seçildi.

Maça Ahmet Efetürk, Yamaç Yüksel, Kinem Kulbay, Uğur Toprak ve Ümit Bebe beşiyle başlayan Can Aksu yönetimindeki Fenerbahçe Göksel Çelik ilk çeyreği 20-21 geride tamamladı. İkinci çeyreğe Uğur Toprak ve Yamaç Yüksel’in basketleriyle iyi başlasa da rakibin üretken oyunu sonunda soyunma odasına 37-42 geride girdi. Karar çeyreğine de 53-58’le geride giren Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, son çeyrekteki etkili oyunuyla karşılaşmayı 78-75 kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Geçtiğimiz sezonu Avrupa Şampiyonluğuyla tamamlamasının ardından EuroCup1’de mücadele etme hakkı kazanan Takımımız, 25-28 Nisan’da İtalya’da düzenlenen EuroCup I Finalleri’nde B Grubunda Almanya’dan Köln 99ers, İtalya’dan Santo Stefano ve İspanya’dan Bidaideak Bilbao ile karşılaştı. İlk maçında Köln 99ers takımını 66-52’yle geçen Fenerbahçe, ikinci maçında Bidaideak Bilbao BSR’ye 63-69 yenildi. 3. maçında Santo Stefano KOS Group’u 81-72 yenen Fenerbahçe Göksel Çelik, adını yarı finale yazdırmış oldu. Yarı finalde  ise Gran Canaria’yı 96-75 yenerek finale yükselmişti.

An itibariyle Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Avrupa’nın 1, 2 ve 3 kupasını da kazanmayı başaran takım oldu.

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.