Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Fenerbahçe her branşta kazandı

4 min read
Fenerbahçe her branşta kazandı
Fenerbahçe her branşta kazandı

Dünyanın en büyük spor kulübü Fenerbahçe. Fenerbahçe en çok spor branşı olan dünya kulübü. Başka böyle bir kulüp de yok.

Fenerbahçe sadece futbolda değil, aynı zamanda basketbol, voleybol ve diğer spor branşlarında da çok başarılı. Özellikle amatör branşlarda olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulüp. Basketbol erkekler ve kadınlarda Avrupa’nın zirvesinde. Voleybolda yine aynı şekilde. 3 takımdan birisi. Hem erkeklerde hem kadınlarda bunu başarabilen tek kulüp. Sadece hentbol yok. Takım sporlarından bunu da kurar ise hiç şaşırmayın. Diğer kulüplerin olup da Fenerbahçe’nin olmayan takım sporları su sporları ve hentbol. Ama elini attığı her branşta zirveye oynayan tek kulüp olma özelliğini de koruyor aynı zamanda.

Fenerbahçe, bu yıl futbolda da büyük başarılara imza atıyor. Sadece basketbol ve voleybol değil. Dünyanın hiçbir kulübende bu kadar branş yoktur.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde olan branşlar; Futbol Erkekler, Futbol Kadınlar, Basketbol Erkekler, Basketbol Kadınlar, Basketbol Tekerlekli Sandalye, Voleybol Erkekler, Voleybol Kadınlar, Atletizm, Kürek, Yelken, Masa Tenisi, Boks ve Yüzme aynı zamanda alt yapılar ve akademileri de sayabiliriz.

Tüm branşlarda zirvede yer alabilmek. En önemli konu ekonomik yönden bunu başarabilmek. Çok önemli bir konu. Bunlara sponsor bulmak. Bu branşları bünyesinde barındırabilmek ve onları uluslararası yarışmalara hazırlamak kolay olmasa gerek!..

Fenerbahçe ne yaptı erkekler futbolda çıktığı 17 maçın 17’sinde galip hem Avrupa’da hem de ligde, kadınlar futbolda hafta arasında oynadığı maçta Fomget’e yenilgisi haricinde yenilgisi yok dolu dizgin yoluna devam ediyor.

Basketbol Kadınlarda 20’de 20 yapmış. Hemen hemen hiç maç kaybetmiyor. Hem Avrupa Şampiyonu, hem Süper Kupa Şampiyonu. Cumhuriyetin 100. Yılında iki Avrupa’dan 2 kupa birden getiren tek takım. Üstelik hem ligde, hem Avrupa’da yoluna dolu dizgin devam ediyor.

Basketbol erkeklerde, ligde Karşıyaka’ya yanlışlıkla kaybeden Fenerbahçe Beko, Avrupa’da Valencia’ya son anda yenilmesine rağmen, 4 maçta 3 galibiyetle yoluna devam ediyor. Hem Avrupa hem de ligin favorilerinden birisi.

Voleybol kadınlarda iyi Şampiyonlar Kupası’nı kaybetti. İlk hafta maçında da Eczacıbaşı’na her iki maçta da kıl payı galibiyeti kaçırdı. Yine ligin ve Avrupa’nın favorilerinden.

Erkekler voleybolda 3 maçta ta yenilgi yüzü görmeden yoluna devam ediyor. Bakalım ligde ve Avrupa’da başarılı günler Fenerbahçe’yi bekliyor.

Tekerli Sandalye Basketbol Takımı hem Avrupa ve hem de lig şampiyon olura kapatmıştı. Son iki yılın bütün kupalarına ambargo koymuştu. Yine bütün kupalara aday.

Atletizm branşında hem kadınlar ve hem erkeklerde Türkiye Şampiyonu. Rekorları üstelik alt üst ederek.

Yelken branşında hem Türkiye’de hem de Avrupa’da muhteşem başarılara imza atıyorlar. Üstelik bu üstünlüğü de hiçbir takıma bırakmaya niyetleri yok!..

Masa Tenisi takımı 16. Şampiyonluğa imza atarken, her geçen gün yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.

Boks Takımı ise katıldığı şampiyonlarda bütün madalyalara her zaman olduğu gibi şimdi de aday. Genelde üstünlük bir performansla madalyaları toplamaya devam ediyorlar. Bazı isimler hemen hemen her yarışmada birinciliğe damga vuruyorlar. Türkiye’yi uluslararası arenada muhteşem temsil ediyorlar.

Kürek Takımı, erkekler ve kadınlarda tüm madalyaları toplayarak şampiyonluklarını devam ettiriyorlar. Hem Türkiye’de hem Avrupa’da muhteşem başarılar elde etmeye devam ediyorlar. Yanı kısacası süreklilik var.

Yüzme Takımı hem kadınlar ve hem erkeklerde Türkiye şampiyonu oldu. Bununla da bitmiyor her geçen gün rekorlar yenileniyor. Özellikle Emre Sakçı Türkiye’ye ilkleri yaşatırken, onun yolundan ilerlen Kuzey Tunçelli, Dünya ve Avrupa Şamiyonu olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Özellikle Kuzey Tunçelli rekorlara alt üst ederken, Piotr Nurowski En İyi Avrupalı Genç Sporcu Ödülünü Alman sporcu Darja Varfolomeev ile paylaşarak başka bir başarıya daha imza atan isim oldu.

Bitmeyen başarılara imzal atan sporcuları tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

Not: Bu yazıyı yalnızca Fenerbahçe’liler okusun lütfen!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.