Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Fenerbahçe Kürek Takımı’nın büyük başarısı

2 min read
Fenerbahçe Kürek Takımı'nın büyük başarısı
Fenerbahçe Kürek Takımı'nın büyük başarısı

Kurulduğu 1914 yılından beri Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en başarılı şubelerinden biri olan, Türk Kürek camiası ve Milli Takımın baş aktörlerinden Fenerbahçe Kürek Şubesi, özellikle son 6 sezondur altın çağını yaşıyor.

2019 yılı sonrası düzenlenen Türkiye Şampiyonaları ve Türkiye Kupası müsabakalarında hem erkeklerde hem de kadınlarda sergilediği performanslarla tüm kupalara ambargo koyan Fenerbahçe Kürek Şubesi 24’te 24 yaparak ezeli rakibi Galatasaray’a bu süreçte kupa yüzü göstermedi.

Fenerbahçe kürekçileri, 24 kupayı da müzesine götürmenin yanı sıra, büyük çekişmelere sahne olan küreğin en prestijli yarışı olan 8 tek müsabakalarını da firesiz kazanma başarısı gösterdi.

Fenerbahçe Kürek Şubesi, aynı zamanda ülkemizin uluslararası arenadaki en önemli temsilcisi durumunda. Kürekçilerimiz söz konusu yıllar arasında uluslararası yarışlarda 3 Dünya Şampiyonluğu, 6 Avrupa Şampiyonluğu, 4 Dünya 2.’liği, 4 Avrupa 2.’liği, 3 Dünya 3.’lüğü ve 2 de Avrupa 2.’liği kazandı ve ulaşılması zor bir başarıya imza attı.

Kulüp bazındaki bu başarısının yanı sıra uluslararası tüm turnuvalarda milli takım kadrolarının da büyük çoğunluğunu oluşturan Fenerbahçe Kürek Şubesi; bu sezon da büyükler kategorisinde hem kadınlarda hem de erkeklerde antrenörleriyle birlikte tüm kadro olarak milli takıma davet edildi.

Fenerbahçe Kürek Şubesi, ulusal ve uluslararası arenalarda elde ettiği tüm bu başarılarına yenilerini eklemek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.