Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Fenerbahçe şampiyonluğu iç sahada kaybetti!..

3 min read
Fenerbahçe şampiyonluğu iç sahada kaybetti!..
Fenerbahçe şampiyonluğu iç sahada kaybetti!..

Fenerbahçe, son iki maçta galibiyet almış olsa idi bugün şampiyon olacaktı. Ama ne yazık ki, iç sahadaki istikrarsızlık Sivasspor maçına da yansıdı ve şampiyonluktan oldu.

Tabii Sivasspor maçını kazanmış olsa, son maç olan Hes Kablo Kayserispor maçını kazanabilecek miydi? Bu da ayrıca bir konu olsa gerek. Çünkü son maçı da zor da olsa kazanmayı başardı. Eğer rakipleri tökezlemiş olsa yine şampiyon olma ihtimali vardı. Beşiktaş ve Galatasaray kazanınca, şampiyon olmayı bırak ikinci dahi olamadı. Fenerbahçe bu sezonu da üçüncülükle kapattı.

Daha önceki yıla bakarak büyük başarı olabilir. Bence Erol Bulut ile devam edilse idi daha iyi olurdu. Fenerbahçe’nin  genel sorunu sonun kadar bekleyememek. Sabırsızlık başına bela oluyor.

Ali Koç geldiği günden bu yana, tıpkı Aziz Yıldırım gibi aynı hataları tekrarlamaya devam ediyor. Halbuki bir istikrar yakalanması gerekiyor. 3 yılda sürekli teknik direktör değişiklikleri, alınan futbolcularda istikrar sağlanamaması en büyük etkin oldu.

Göreve geldiği zaman Aykut Kocaman ile yoluna devam etmiş olsa, geçtiğimiz yılda yapılan hatalar tekrarlanmayacak ve şampiyonluklar ardarda gelecekti.

En azından şöyle bir 5 yıllık anlaşma yapılsa daha büyük başarılar gelecek. Ama bu konuda seyircinin de sabırlı olması gerekiyor, başkanın da. Bu böyle olmadığı sürece bu süreç böyle devam eder gider.

Fenerbahçe’de şampiyonluk yoksa başarısızlık var demektir. Bunun dışındaki tüm sonuçlar başarısızlık olarak nitelendirildiği için, yalnızca şampiyonluk. Bence bu de yeterli değil Avrupa’da başarı diyorlar ya. Bunun için istikrar lazım. İstikrar olmadan başarı gelmez. En iyi yapılan şey teknik direktör değişikliği. Futbolcu oynamaz ise teknik direktör ne yapacak. Canla başla oynayan futbolcular lazım. Bu olmadan başarı gelmez. Adamı iyi diye alıyorsun iki gün sonra kral oluyor oynamıyor. Kendi takımında başarılı olmak için elinden geleni yapıyor. Fenerbahçe’ye gelince yatış. Bu kafayla şampiyonluk hayal oluyor.

Benim naçizane fikrim madem şampiyon olamıyorsun genç takımla 3 yıl çıksa idin. En azından bir şampiyonluğun olurdu. Takım da pişmiş olurdu. Transfere de o kadar para harcamamış olurdun. Alt yapıdan gelen futbolcularda hevesle işine sarılmış olurdu.

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.