Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Fenerbahçe’de sorun futbol

4 min read
Fenerbahçe’de sorun futbol
Yeni yılımız kutlu olsun...

Fenerbahçe bütün spor branşlarında iyi bir sezon sergilerken, sadece futbol bir türlü düzene girmiyor. Bunun çözülmesi gerekiyor. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapılıyor. Fakat teknik direktörler sorun, futbolcular sorun bir türlü düzelme yaşanamıyor. Sürekli değişiklik de istikrar getirmiyor. Yalnız bu hafta yenilmemize rağmen biraz olsun ümitlendim. Geçen hafta şut atmayı ve gol atmayı öğrenmiştik. Bu haftada yediğimiz gollere cevap vermeye başladık. Ama galibiyete götürecek gol ve golleri atmayı öğrendiğimiz takdir de büyük başarılara imza atacağız.

Tabii bir de gol yememeyi öğrenirsek çok iyi olacak. Bunların başında bireysel hatalar geliyor. Bireysel hatalar bizi bitiriyor. Bunun için lütfen bir danışman mı bulurlar bir şey yapmaları gerekiyor acilen… Çünkü en iyi dediğimiz futbolcular da bunu yapıyor. Anlamak mümkün değil. Bir de bütün hatalar Fenerbahçe’yi buluyor. Bunun çözülmesi gerekiyor. Her seferinde aynı hataları olması artık can sıkmaya başladı. Şimdi şöyle bir düşünelim!.. Geçen yıl Erol Bulut Fenerbahçe teknik direktörü değil miydi? Bir türlü erken gol yeme sorununu çözemiyordu. Ondan önceki senelerde de aynı değil miydi? Bu yıl Gaziantep’e gitti. O da bizi çözmeyi başardı. Demek ki bizde kafası çalışmıyor, ama bize karşı olunca Fenerbahçe’nin zayıf yönlerini inceledik ve ona göre oynadık diyor. Peki geçen yıl Gaziantep karşısında yine 3-1 mağlup olmadık mı? O zaman Erol hocaya sormak gerekmiyor mu? Neden bunu Fenerbahçe’de çözemiyordun? Bir gittin bir de baktın ki, Fenerbahçe’yi çözdün. Peki Fenerbahçe’nin başında rakipleri neden çözemiyordun sormak gerekir. Anlaşılması mümkün değil. Aynı şekilde bizden giden bize düşman. Başkalarından gidenler ise kendi takımını orada da bile destekliyor. Anlamak mümkün değil.

Diyelim ki en iyi futbolcuyu ve en iyi teknik direktörü de alsak bir türlü istenilen sonuçlar olmuyor. Fenerbahçe’de bir şeylerin eksik olduğu kesin. Bence çalışma yetersiz. Çünkü Gaziantep de oyuna sonradan giren olsun, daha önce girenler olsun adeta motor takmış gibi depar yapabiliyor. Yaklaşık olarak bütün maçları izliyorum. Geçtiğimiz haftalarda neden böyle bir performans göstermiyorlar anlamak mümkün değil? Bir de doping kontrolü yapılıyor mu? Bunu merak ediyorum. Fenerbahçe’ye aslan kesilen takım, bir hafta sonra süt dökmüş kedi gibi yeniliyor. Anlamak mümkün değil? Tabii bütün bunlara rağmen bahanelere sığınmadan oynamak ve daha iyi performans göstermek gerekiyor. Bir de sonradan oyuna girenlere bakıyorsun, 10 dakika kalmış on dakikada koşacak bir performansı kalmıyor. Bunu anlayamıyorum. Bu nasıl oluyor. Bunlar nasıl bir futbolcu oynayacağın 10 dakika bütün gücünü ortaya koyman gerekmiyor mu? 10 dakika sürekli koşsan yorulmazsın. Anlaşılması mümkün olan olaylar var. Kondisyonun yetersiz olduğuna eminim.

Tek bir şeye seviniyorum. En azından organize olarak gol atmayı ve şut atmayı öğrendik. İki maçta attığımız goller de güzeldi. Bunların daha da gelişmesi gol yollarında etkili, bir de gol yememe de etkili olmamız gerekiyor.

Peki daha önceden 3 futbolcu değiştirme hakkı varken daha iyi oynuyorlardı futbolular. Şimdi 5 oyuncu değiştirme hakkı var. Oyuna girer girmez yoruluyor. Anlaşılması mümkün değil. Daha çok çalışmaları gerekiyor. Bir de futbol akıl oyunudur. Aklınla oynamazsan başarılı olamazsın. Biraz kafanızı kaldırın ve aynaya bakın hangi takımda oynuyorsunuz. Bu kadar basit olmak hakkınız var mı?

Bütün futbolcuları alıp, hafta sonu Galatasaray-Fenerbahçe Erkekler Basket maçına götürseler de bir seyrettirseler iyi olurdu. Nasıl bir mücadele vardı. Herkesin örnek alması gereken bir görüntü idi. Lütfen Fenerbahçe’deki bütün sporcular bu konulara dikkat etmeli ve ona göre oynamalı. Tabii basketbolda da hatalar oluyor. Hatta bu hafta kadınlar basketbolda 41 maç sonra ligde kaybetti. Üstelik basketbolda Bursa takımlarına hem erkekler ve hem de kadınlarda neden yenilgi oldu sorgulamak gerekir. Ama yine de başarılı olan branşlar.

Saymadığımız diğer branşlar da var. Onlar zaten başarılı olduğu için bir şey söyleme gereği yok!..

Voleybol erkekler ve kadınlar da başarılı sonuçlar alınıyor. Bazen hatalar yapılsa da kadınlar da zirvede. Erkeklerin de aynı şekilde olması gerekiyor. Bunun için çalışmalar yapılmalı. Daha doğrusunu söylemek gerekirse havaya girmeden derslerine iyi çalışmaları gerekiyor. Bun yapmadığınız takdirde herhangi bir takımın size üstünlük sağlayacağı kesin.

Lütfen Fenerbahçe Spor Kulübü’nde oynadığınızı unutmayın!..

Not: Bu yazıyı yalnızca Fenerbahçeliler okusun!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.