Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Fenerbahçe’nin hedefi ne?

3 min read
Fenerbahçe'nin hedefi ne?
Fenerbahçe'nin hedefi ne?

Yeni sezonu Fenerbahçe her yıl olduğu gibi şampiyonluk parolası ile girdi. 7 sezondur şampiyon olamayan takım 8. Sezonda bu şampiyonluk özlemini gidermek istiyor.

Yine muhteşem kadrolar kuruldu. Bakalım sonun kadar sabredilip şampiyonluk gelecek mi? Yoksa yine sabırsızlık sonunda şampiyonluk kaybedilecek mi?

Çünkü kaç sezondur aynı sorun yaşanıyor. Sonuna kadar sabredilemediği için kaçan şampiyonluklara bir yenisi eklenmesin. Lütfen sabırlı olalım ve sonuna kadar gidelim ve başarıyı yakalayalım. Sonunu kadar mücadele eden ve sabır gösteren başarıyı yakalar.

Evet Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Dinamo Kiev ile karşılaştı. İlk maçta beraberlik, ikinci maçta 10 kişi kalmasına rağmen iyi mücadele eden ve hakkı yenen Fenerbahçe sonunda Şampiyonlar Ligi’nden elendi. Bütün olumsuzluklar da Fenerbahçe’yi buluyor her yıl olduğu gibi. Bir kez olsun şansı yaver gitmedi Fenerbahçe’nin ne yazık ki!..

Diğer takımlarda olan şans bir türlü Fenerbahçe’yi bulmuyor. Tabii bununla beraber medya tarafından amansızca saldırıya uğrayan Fenerbahçe ne yazık ki el birliği ile yok ediliyor. Buna taraftar da karışınca iş iyice karışıyor ve düzelmiyor.

Fenerbahçe kazansa da sorun var, kaybetse de sorun var. Çünkü alışmış medya her halükarda Fenerbahçe’yi eleştirmeye. Çünkü bundan nemalanıyor. Doğruyu ne yazık ki söyleme cesaretleri yok. Çünkü Türkiye’nin en büyük camiası olduğunu herkes biliyor ve bundan herkes faydalanıyor. Fenerbahçeliler dahi Fenerbahçe’den reyting elde etmeye çalışıyor. Takımımın iyiliği için koyu Fenerbahçeli geçinenler dahi destek vermiyor. Kişisel çıkarları uğruna takım veryansın ediliyor.

Her olduğu gibi bu yıl da hazırlık döneminin kısa olması hazırlığın yetersiz olması bazen başarısızlıklar getirebiliyor. Ama bunun taraftar da farkında olmuyor. Tabii zamanında transferlerin yapılması ve takımın iskeletinin bir an önce kurulması gerekiyor.

Fakat her yıl olduğu gibi bu yılda hazırlık maçında oynayan futbolcuları normal maçlarda göremiyoruz. Ya transfer oluyor ya da kadroya giremiyor. Bu yıl sanıyorum teknik direktörün işine karışılmaz ise başarı da gelecek gibi görünüyor.

Dinamo Kiev maçında aslında ışıltılarını gördük. Ama ne yazık ki elendik. Slovacka maçında bu ışıltı kendini daha iyi gösterdi. Tabii bu takımın dört dörtlük olduğu anlamına gelmez. Daha iyi olması ve havaya girmemesi gerekiyor. Bunu yaptığı takdirde başarılar gelecektir.

Tabii bizim futbol bilginlerinin söylediklerine aldırış etmeden yoluna devam edebilirse Jorge Jesus ve takımı büyük başarılara imza atacaktır diye düşünüyorum.

Bir de hedefi büyük tutsalar daha iyi olacak ama ne yazık ki, her açık oturumda Fenerbahçe’nin hedefi lig diye söyleniyor. Acaba hedef mi şaşırtmaya çalışıyorlar. Bunu da düşünmeden edemiyorum!..

Not: Bu yazıyı yalnızca Fenerbahçeliler okusun lüften!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.