Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Şampiyon Fenerbahçe Beko!..

3 min read
Şampiyon Fenerbahçe Beko!..
Fenerbahçe'nin hedefi ne?

Evet bu yazı gecikti ama yazmadan edemeyeceğim. Fenerbahçe Beko, THY Eouroleague puanlaması sırasında Fenerbahçe’nin aleyhine karşı oy kullanarak, dörtlü finale gitmesine engel olan Anadolu Efes’i hem de iki kez üst üste Euroleague Şampiyonu olan Anadolu Efes’i muhteşem galibiyetler sonucunda yenerek şampiyon olmayı başardı.

Eğer Fenerbahçe Beko elenmeseydi belki de Euroleague’i kazanacaktı. Belki de 2. yıldızı Fenerbahçe Beko takacaktı. İçeride birbirimiz yiyelim ama ne olursun yurt dışında birbirimizi destekleyelim. Belki de finali Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko oynayacaktı. Neden bu kadar çekinildi anlaşılması mümkün değil.

Birbirimize destek olmak zorundayız. Yarın sizin de başınıza bir şey geldiği zaman Fenerbahçe de aynı duyarlılığı göstermesi gerekir. Bunu Anadolu Efes’in de yapması gerekiyor. Üstelik kazanılmış bir hak alınamaz. Ama ne yazık ki galibiyetler yok edilmesi gerçekten acı. Bu Anadolu Efes’e yapılmış olsa idi. Türkiye ayağa kalkardı. Ama Fenerbahçe’ye olunca kimsenin gıkı dahi çıkmadı. Yazık gerçekten çok yazık!..

Üstelik Fenerbahçe’nin Covid-19 nedeniyle maçlarının oynanamaması, Fenerbahçe Beko’yu zora soktu. 21 günde 8 maç yapması gibi komik bir durumla karşı karşıya getirdi Fenerbahçe Beko’yu. Bütün bunlara rağmen bir de oylama sonucu kazanılan maçların yok sayılması da cabası.

Fenerbahçe Beko’nun maçlarının ertelendiği zaman Fenerbahçe Beko çok iyi durumda idi. Bütün rakiplerini yenmeye ve seri oluşturmaya başlamıştı. Ama bunu da kimse önemsemedi. Son yıllarda başına gelmeyen de kalmadı. Bir de sakatlıkların ortaya çıkması üstüne tuz biber ekti.

Her şeye rağmen ligi lider bitirmeyi de başardı Fenerbahçe Beko. Tabii lider bitirmek yetmiyor play-off maçlarının oynanması ve kazanılması sonucunda şampiyonluk geliyor. Fenerbahçe Beko da bunu yapmayı başardı. Sonunda en zor maç olarak nitelendirilen Anadolu Efes’i 3-1 yenerek, seriyi şampiyon olarak tamamlamayı başardı.

Bütün zorluklara rağmen bütün zorlu rakipleri birer birer atlamak ve finale gelmek ve burada Euroleague Şampiyonu Anadolu Efes’i yenerek şampiyon olmak gerçekten büyük başarı olsa gerek!..

Fenerbahçe Bekeyo’yu başarısından dolayı kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Avrupa’da bileği bükülmeyen takımı yenerek şampiyon olmak da ayrı bir başarı olsa gerek!..

Not: Bu yazıyı yalnızca Fenerbahçeliler okusun lütfen!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.