Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Futbolcuların gözü Başkan’da

4 min read
Futbolcuların gözü Başkan’da
Yeni yılımız kutlu olsun...

Bu futbolcular teknik direktörleri birer birer eritirken, şimdi de gözlerine Başkan’a diktiler. Hani taraftar diyordu da 3’lü defans olmaz, 4’lü oynatman gerekiyor. Herkes her işi biliyor. Parera’yı götüren futbolcular, Başkan Ali Koç’u da gözlerine kestirdiler.

Bir Fenerbahçeli futbolcu nasıl oynamalı. Bu takım nedir? Nasıl bir vizyonu var bunu bilmiyor. Bilse de işine gelmiyor. Çünkü bu futbolcular önüne geleni yer bu gidişle. Sanki bir senaryo yazılmış onlar da oynuyorlar. Anlaşılır gibi değil. Fenerbahçe’ye nasıl daha kötü hale getirebilir diye. En yetenekli futbolcular Fenerbahçe’ye gelince futbolu unutuyorlar. Üstelik bütün hatalara Fenerbahçe’de yapıyorlar. Anlaşılır gibi değil. Uzun yıllar önce demiştim. Fenerbahçe alt yapısından yetişen ve Fenerbahçe ruhu taşımayan futbolcuyu kulüpten içeri sokmayacaksın. Çünkü bunların işi gücü para. Başka bir şey bilmiyorlar. Parayı da versen oynamıyorlar. Aynı futbolcular başka bir kulüpte böyle rahat olabilirler mi acaba?

İsim vermek istemiyorum ama bunlar Afyon içmişler veya pudra şekeri çekmişler. Anlaşılır gibi değil bu kadar hata nasıl yapabilir? Bu futbolcular anlaşılması imkansız bir şey. Hep mi Fenerbahçe’yi bulur bunu da anlamak mümkün değil. Son yılların hastalığı, maç başlar başlamaz gol yeme alışkanlığı. Anlaşılır gibi değil. Bunu birinin çıkıp anlatması lazım. Ama kim anlatacak. Bu nasıl bir şey. Amatör bir takım bir bile bunu yapmaz. Hele hele Fenerbahçe’de olması artık taraftarı kahreden bir olay.

Bu futbolcuların acaba bu hatalardan ne zaman ders alacaklar? Bekliyoruz ama sabır taşı da çatladı bilesiniz. Yeter artık hep aynı şekilde hataların tekrarlanması, taraftarı takımdan uzaklaştırıyor. Bilmiyorum ama bir senaryo hazırlanmış adeta bunu futbolcular oynuyor.

Başka takımda oynarken neden bu hataları bu futbolcular yapmadı da, Fenerbahçe’ye geline bu kadar hata yapıyorlar. En iyi dediğimiz futbolcular yapıyor bunu. Anlamak mümkün değil. Biraz olsun oynasalar yenemeyecekleri takım yok. O teknik direktör kötü, bu teknik direktör işten anlamaz. Futbolcular sütten çıkmış ak kaşık. Başkan kötü, yöneticiler kötü de bir tek futbolcular suçsuz. Bunu birin çıkıp anlatması gerekir.

Hani diyorlar ya, hatalarımızdan ders çıkaracağız. Biz de diyoruz ki ne zaman? Bir değil iki değil çekilecek dert değil.

İnşallah alt yapıdan ve canı gönülden oynamak isteyen yeni yetişen futbolculara abileri kötü örnek olmaz. Yeni yetişen futbolcular canla başla oynamaya devam ediyorlar. Fakat abi pozisyonundaki futbolcular gençler kadar mücadele etseler başarı da gelecek.

Fenerbahçe’nin bir kez futbolu geri değil ileri oynaması lazım. Sürekli geri pas yapıyor. Rakip kaleye futbolu oynaması gerekirken, kendi kalesine doğru oynuyor ve kaptırdığı her pozisyon da kalesinde gol oluyor. Bir futbolcu pas vermeyi de beceremez mi? Bu kadar mı aciz olur anlaşılması mümkün değil. Dün gece Prag maçını seyrettik. Daha önce oynanan maçlara bakıyoruz. Sürekli geri pas yapan bir takım. Geri pası kaldırsalar ne yapacaklar merak ediyorum. Adam orta sahadan geri pas yapıyor. Anlaşılması mümkün değil. Bu takım sizce gol atabilir mi? Bu futbolla atması mucize oluyor. Halbuki karşı takımın ceza sahasına oyunu yıkarsanız belki gol atabilirsiniz. Bir de neden şu atmıyor bu yetenekli veya yeteneksiz futbolcular anlaşılması mümkün değil.

Pas yapamadığı gibi ileri doğru topu süremeyen ve çalım atamayan beceriksizler topluluğu. Hatta gol atmamak için uğraş veriyorlar. 17 yaşında bir yetenek çıkıyor, abilerine adeta futbol resitali veriyor. Arda, bu yaşında büyük bir kahraman olur mu olur. Ama şımarmaması ve futboluna odaklanması lazım. Bun yaparsa büyük bir futbolu olur.

Sevgili ve değerli futbolcular lütfen futbol oynayın. Lig gitti, kupa gitti ve Avrupa kupası gitti. Daha neyi bekliyorsunuz. Amacınız ne çıkın açık açık söyleyin. Eğer Fenerbahçe Kulübü’nde oynamaktan rahatsızlık duyuyorsanız. Lütfen beklemeyin ve gidin. Başka çözüm yolu göremiyoruz.

Not: Bu yazıyı sadece Fenerbahçeliler okusun!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.