Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Kazanılmış hak yok sayılamaz!..

2 min read
Kazanılmış hak yok sayılamaz!..
Kazanılmış hak yok sayılamaz!..

Sadece Fenerbahçe’nin sorunu değil, diğer takımların da sorunu, 1959’dan önceki şampiyonlukların sayılması gerekir!..

Kazanılmış bir hak yok sayılamaz. 1959 yılından önceki şampiyonlukları; Fenerbahçe 14, Beşiktaş 10, Galatasaray 7, Harbiye / Harpokulu 3, Altınordu İdman Yurdu 2, Kadıköy 2, Gençlerbirliği 2, İmogene 1, Moda 1, İttihat 1, Muhafızgücü 1, İstanbulspor 1, Güneş 1, Eskişehir Demirspor 1, Ankaragücü 1 ve Göztepe 1 şampiyonluğa sahip.

Bu kadar takımın hakları nasıl yok sayılır. Eğer Türkiye Futbol Federasyonu 1923 kuruluş yılına sahip olduğuna göre, o zamandan bu zamana kim şampiyon oldu ise hakkının verilmesi gerekir.

Futbol Federasyonu vermese dahi tarih bunu böyle yazacaktır. O zamanlarda oynayan ünlü futbolcular yok mu sayılacak. Hadi Beşiktaş bir yıldız fazla verdin ve susturdun. Ama diğer takımların durumu ne olacak?

Mesela Ankara’dan şampiyon yok deniliyor… Halbuki Gençlerbirliği’nin 2 ve Ankaragücü’nün 1 şampiyonluğu yok mu sayılacak? İzmir’den Göztepe ve Altınordu İdman Yurdu yok mu sayılacak? Galatasaray’ın da 7 şampiyonluğu var bunlar nasıl yok sayılır?

Bence bütün takımların şampiyonluk hakları kazanılmış bir hak olduğunu göre yok sayılamaz!..

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.