Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Milli Takım dondu şaştı kaldı!..

3 min read
Milli Takım dondu şaştı kaldı!..
Milli Takım dondu şaştı kaldı

Milli takım ne yazık ki, ilk hazırlık maçında 1-0, ikinci hazırlık maçında 6-1 yenildi. Hazırlık maçı önemli değil diyebiliriz. Ama bu biraz düşündürücü oldu.

A Milli Futbol Takımı ne yazık ki, ilk hazırlık maçında futbol olarak iyi olmasına rağmen 1-0 Macaristan’a yenildi. Bu gelir geçer diye bakarken, bir de ne olsa beğenirsin. Bu kez Avusturya’ya hem de 6-1 yenildi. Yenilmeyi bırak daha fazla fark da yiyebilirdi. Adeta acemiler topluluğu haline dönüştü. Ne oldu anlamak mümkün değil. Gerçekten ne oldu? Milli takım dondu kaldı. Adeta topa vurmaktan aciz. Gol ve goller art arda geldi ve beklenmeye bir sonuç elde etti.

Tabii oyuncu tercihleri diyoruz. Ama bunların hemen hepsi birbirinden değerli futbolcular. Ne oldu anlamak mümkün değil. Adeta ikinci yarıda ne yediler veya ne içtiler ise çarpılmış gibiydiler.

İlk yarıda daha iyi gol yemesine rağmen iyi oynayan bir Milli Takım vardı. Hatta bir kaç gol pozisyonuna girmesine ve bunları değerlendirememesine rağmen iyi idi.

Hatta oynanan oyun ile ilgili görüşümüz bu maçı kolay kolay vermeyiz en kötü ihtimalle beraberlik olur diye düşünüyorduk. Ama ne olduysa oldu. Takım adeta 3. golden sonra dağıldı.

Tabii yol kazası diyelim. Fazla abartmayalım mı diye düşünüyorum. Ama 6-1 olması kötü diye düşünüyorum. Tabii ki, hazırlık maçlarında denemeler yapılır ama orta sahanın kötü olduğunu Vincenze Montella göremedi mi veya seçtiği futbolular beklenen verimi veremedi mi?

Teknik Direktör Vincenze Montella bile neye uğradığını şaşırmış durumda idi. Futbol defanstan başlar, orta saha ve forvet olarak yoluna devam eder. Ama dün akşam oynanan maçta bu böyle olmadı. Adeta ikinci yarının ilk 10 dakikasından sonra tek kaleye dönüştü. Avusturya, kalemize adeta yol geçen hanı gibi gelmeye başladı. Üstelik ceza sahasının içinde veya dışında bir tek karşılama olmadı. Gelin geçin gol atın gibi bakıldı. Uğurcan’ın bazı kurtarışları ve Avusturya takımının forvetlerinin beceriksizliği daha büyük farkı önlemiş oldu.

Geçmiş olsun Milli Takım. Euro 2024 başlamadan önce kendinize gelmeniz dileğiyle!..

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz.

 

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.