Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Oynamadan hiçbir maç kazanılmaz!..

4 min read
Oynamadan hiçbir maç kazanılmaz!..
Oynamadan hiçbir maç kazanılmaz

Fenerbahçe 19’da 19 yapan bir takım iken, ligde 11. Hafta sonunda kendi sahasında Trabzonspor’a 3-2 yenildi. Ne demiştik daha önce hakem düdüğü çalana kadar mücadelenizi sürdüreceksiniz. Son topa kadar mücadele etmeniz gerekiyor. Bir de maçın başlangıcı, ilk yarı bitiş, ilk yarı başlangıç ve maçın bitişi çok önemlidir. Dikkat etmediğiniz zaman faturayı ağır keserler. Kendinize fazla güvenmeyeceksiniz. Her zaman oynadığınız oyunu oynamanız gerekiyor. Bir iş kazası oldu yine de oyunu oynayan Fenerbahçe, golleri atan Trabzonspor oldu.

Fenerbahçe, bu maçı pek ciddiye almamış. Yani dersine iyi çalışmamış. Trabzonspor da dersine iyi çalışmış Avcı sayesinde yenilgisi olmayan Fenerbahçe’yi avlamayı başardı. Yorumlarımda söylemiştim. Bütün maçlara aynı konsantrasyon ile çıkmadığınız zaman her takım bunu yapabilir. Ligde Trabzonspor çok iyi görünmemesine rağmen, şampiyonluk kadrosunun üstüne koyarak transferler yaptı. 4 büyük olsun, diğer takımlar olsun işinize dikkat etmediğiniz zaman fatura ağır olur.

Bir de hakem unsuru var mı? Var… Ama bütün bunlara rağmen maçları kazandığı için Fenerbahçe, favori görünüyordu. Hiç kimsenin beklemediği bir sonuç ortaya çıkması gerekiyordu. Buna da sürpriz diyorlar. Ama son yıllarda hakem etkisi olmayan maç var mı? Bu da neden oluyor bilmek mümkün değil. İddia girdi futbol bozuldu, hatta basketbol bile bozuldu. Tabii kazananı kutlamak gerekiyor. Ne olursa olsun kazanan haklıdır. Kaybedilmiş maçın davası olmaz. Ama ligin kaderini hakemlerin çizmesini kesinlikle istemiyoruz. Sadece gördüğünü çalması ve haksızlık elinden geldiği kadar yapmaması gerekir. Bu her bütün takımlar için geçerlidir. Hiç kimsenin emeğiyle oynamaya kimsenin hakkı yok. Tabii hakemle de bir yere kadar gidersin. Hakem desteğini her maçta gösterecek hali yok ya!..

Bir yerde hakemin de dürüstlüğü tutarsa, işler değişir. Bazı takımlara avantaj sürekli sağlanıyor. Ama bunun da bir sonu vardır. Siz iyi oynamaya devam ederseniz, size kimse engel olamaz. Mazeretler başarıya engel değildir. Çalışırsanız daha çok koşarsanız, daha çok kazanmak için hamle yaparsanız kazanmaya devam edersiniz.

Lig uzun bir maraton daha neler olacak? Hep birlikte göreceğiz. Yalnız haksızlığın mutlaka ve mutlaka yok edilmesi gerekir. Bu tüm takımlar için geçerlidir. Konuşanı doğramaya devam ederseniz bunun sonu gelmez diyoruz. Ama ne yazık ki, her yıl bunlar yapılmaya devam ediliyor. Hiçbir şey değişmedi. Değişecek gibi de görünmüyor. Haksızlık oldum olası var. Adaletin sağlanması için her birey elinden geleni yaparsa bir şeyler düzelmeye başlar.

Kazanan Trabzonspor’u tebrik ediyoruz. Bakalım gelecek haftalarda nasıl sonuçlar alacık hep birlikte göreceğiz. İnşallah bırakmadan şampiyonluğa oynamaya devam eder. Kaybeden Fenerbahçe bir şey kaybetmedi. Sadece Trabzonspor, yenilgisi Fenerbahçe’nin aklını başına getirmiştir diye düşünüyorum. Çünkü her zaman oynadığın futbolu oynamaya devam edersen başarıya doğru yor alırsın. Ama ne zaman biraz gevşeme olursa kaybedersin.

Fenerbahçe, bu maçta eski günlerden örnek sundu. Maç başlar başlamaz gol yeme alışkanlığı bu kötü bir alışkanlık. Bu yüzden son 3 yılda sürekli şampiyonluklar kaybetti. Maça önde başlamak ve sürekli bakıyı artırarak devam etmek zorundasınız. Bun yapmadığınız zaman bir kontraatak golü her şeyi değiştiriyor. Bunu kaç kez yaşadı. Geçmiş maçlara baktığımız zaman görebiliriz.

Tabii şunu da söylemeden geçmeyelim. Son yıllarda Fenerbahçe’nin, Trabzonspor ile oynadığı maçlarda ne yazık ki, Fenerbahçe maçı hep eksik oynadı. 11’e 11 oynansa ne olurdu?..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.