Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Şampiyon Fenerbahçe Opet

3 min read
Şampiyon Fenerbahçe Opet
Futbol bitti mi ne?

Uzun bir aradan sonra Fenerbahçe Voleybol’da da şampiyon olmayı başardı. Fenerbahçe’e Opet’e 6 yıldır gelmeyen şampiyonluk sonunda, güçlü rakipleri Vakıfbank ve Eczacıbaşı’nı sırayla yenerek şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Sezona Süper Kupa ile başlayan Fenerbahçe Opet, daha sonraki haftalarda bir duraklama dönemi yaşamasına rağmen, ligin sonuna doğru toparlanmaya başladı. Cev Şampiyonlar Ligi’nde de önce başarısız sonuçlar almasına rağmen, hem ligde hem Avrupa’da başarılı sonuçlara imza atmayı başardı Fenerbahçe Opet.

Axa Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu özel sezonunda finalde Vakıfbank’a altın set sonucu kaybederek büyük üzüntü yaşamıştı. Fenerbahçe Opet çeyrek final maçlarında Eczacıbaşı’nı eleyerek yarı finale adını yazdırmıştı. Yani kupanın, ligin ve hatta Avrupa’nın en başarılı takımını yenmesine rağmen finalde kaybetmişti.

Yine Cev Şampiyonlar ligi yarı final maçında yine Vakıfbank’a altın set sonucu kaybetmişti. Yenilerek Şampiyonlar Ligi’ne veda etmişti.

Tabii Fenerbahçe Opet’in kaybettiği her maç onu daha da hırslandırdı. Cumhuriyetin 100. Yılında her branşta şampiyonluk parolasıyla çıkılan yolda. Voleybolda da sonunda şampiyonluk geldi.

Fenerbahçe Opet, ligi 4 yenilgi ile 3. sırada bitirdi. Ligi ilk 4’te bitiren takımlar play-off oynamaya hak kazandı. Fenerbahçe Opet’in rakibi, daha önce Kupa Voley’de kaybettiği Vakıfbank oldu. İlk maçı Fenerbahçe Opet 3-0 kazanmayı başardı. İkinci maçı da Vakıfbank 3-0 kazandı. Altın sete gidildi ve altın sette iki kez rakibine kaybeden Fenerbahçe Opet bu kez Vakıfbank’a şans tanımadı ve altın seti 15-11 kazanarak finale yükselmeyi başardı.

Finalde rakip 26 maçtır hiç yenilmeyen Eczacıbaşı Dynavit idi. Bu sezon yenilgi yüzü görmeyen Eczacı başı Dynavit’e karşı 3-0 üstünlük sağlayarak mutlu sona ulaşmayı başardı. Fenerbahçe Opet ilk maçı kendi sahasında 3-0, ikinci ve üçüncü maçları deplasmanda oynadı. İkinci maçı da 3-2 kazandı. 3. Maçı da kazandığı takdirde şampiyonluk 6 yıl aradan sonra gelecekti.

Tabii rakip gerçekten çok güçlü, Fenerbahçe Opet, Kupa Voley’de elediği Eczacıbaşı Dynavit’i 3. maçta da 3-2 yenerek mutlu son olan şampiyonluğa 6 yıl aradan 6. kez uluşmayı başardı.

Fenerbahçe Opet’i üstün rakipler karşısında aldığı başarılı sonuçlarla mutlu sona götüren takımı ve yöneticilerini tebrik ediyor. Başarılarının devamını diliyoruz. Tebrikler Şampiyon Fenerbahçe Opet…

No: Bu yazıyı yalnızca Fenerbahçe’liler okusun lütfen!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.