Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe Alagöz Holding

4 min read
Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe Alagöz Holding
Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe Alagöz Holding

Balıkesir’in ev sahipliğinde düzenlenen 2024 ING Kadınlar Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı oldu. Sezona FIBA Süper Kupa’yı kazanarak başlayan Potanın Kraliçeleri, 2024 Türkiye Kupası finalinde karşılaştığı ÇBK Mersin’i normal süresi 71-71 tamamlanan ve uzatma periyotuna giden mücadelede sonunda 79-76 mağlup ederek 14. kez bu kupanın sahibi oldu.

Bu kupayı en çok kazanan takım unvanını taşıyan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı Belçikalı oyuncusu Emma Meesseman maçın en değerli oyuncusu (MVP) seçildi.

Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı ilk 5’i şu isimlerden oluştu:

Alperi Onar, Emma Meesseman, Yvonne Anderson, Kayla McBride ve Natasha Howard.

Maçın ilk hücumu ÇBK Mersin’den geldi. Bu hücumdan Elizabeth Williams’la dönen Mersin ekibi maçın ilk sayılarını bulurken, Fenerbahçe’nin sayıları ise Kayla MacBride’dan geldi. (2-2) Alperi Onar ve Howard’ın hızlı hücumlarıyla skorun 7-4’e geldiği çeyrekte ÇBK Mersin Marina Mabrey’in dış isabetiyle skora denge getirdi. (7-7) Devamında hem hücumda hem savunmada ön plana çıkan oyuncumuz Emma Meesseman ile boyalı alanda fark yaratan Howard-McBride çiftinin kattığı enerjiyle üretken olan Takımımız 15-11’i buldu. Bu skor rakibimize mola aldırırken, Kadın Basketbol Takımımız mola dönüşünde de skor üretmeye devam etti. (18-11) Kenardan gelen Melis Gülcan’la maçın içinde kalmaya çalışan rakibe geçit vermeyen Takımımız, 19-15’le ilk çeyreği önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Kayla McBride’ın 5-0’lık serisiyle oldukça hızlı başlayan Fenerbahçe Alagöz Holding, 9 sayılık bir fark yakaladı. (24-15) Mersin ekibinin bu çeyrekteki ilk sayıları ise Holingsvorth’ten geldi. (24-21) Rakibin bu bölümde yakaladığı seriye Yvonne Anderson’la nokta koyan Takımımız 28-21’i buldu. Çeyrekte son iki dakikanın içine girilirken fark da çift hanelere çıktı. (34-23) Skor üstünlüğünü çeyreğin geriye kalan bölümünde de sürdüren Fenerbahçe Alagöz Holding, soyunma odasına 37-28’lik üstünlükle girdi.

Elizabeth Williams ve Yvonne Anderson’ın karşılıklı isabetiyle başlayan çeyrekte skor da 39-30’a geldi. Sevgi Uzun ve Natasha Howard’ın skorer oyunuyla farkı yeniden çift hanelere çıkartan Fenerbahçe, skoru 48-37’ye getirdi. Holingsvorth ve Mabrey’le toparlanan Mersin temsilcisi farkı eriterek 48-44’ü buldu. Üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek yüzdeyle oynayan Kayla McBride ve Alperi Onar gibi isimleriyle yeniden oyunun kontrolünü eline alan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı 11 sayılık fark yakalarken (56-45), karar periyotuna da 56-50’yle önde geçti.

4. çeyreğin hemen başında bulduğu basketlerle maçın içinde kalan ÇBK Mersin farkı 3 sayıya düşürdü. (59-56) Son 5 dakikanın büyük bir çekişmeye sahne olduğu çeyrek sonunda skor 71-71’de eşitlenirken, uzatma periyotuna gidildi. Benzer bir çekişmeye sahne olan uzatma periyotu sonunda Emma Messeman’ın son saniye üçlüğüyle parkeden 79-76 galip ayrılan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı Türkiye Kupası’nın sahibi olmayı başardı.

ING Kadınlar Türkiye Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı’nın şampiyonluk kupasını TBF Başkan Vekili Ömer Onan, madalyalarını ise Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz sundu.

Final maçının en değerli oyuncusu seçilen Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı oyunuscu Emma Meesseman’a ödülünü, TBF Yönetim Kurulu Üyesi TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı verdi.

Fenerbahçe Alagöz Holding: 79 – ÇBK Mersin : 76
Salon: Şehit Turgut Solak
Hakemler: Fatih Arslanoğlu, Halil Erkoç, Alper Gökçebel
Fenerbahçe Alagöz Holding: Mcbride 15, Howard 15, Şerife Alperi Onar 14, Meesseman 8, Anderson 15, Sevgi Uzun 11, Tilbe Şenyürek 1, İdil Saçalır
ÇBK Mersin: Asena Yalçın 3 , Williams 15, Sinem Ataş 3, Hollingsworth 20, Mabrey 23, Melis Gülcan 6, Cornelius 6, Derin Yaya, Kiss
1. Periyot: 19-15
Devre: 37-28
3. Periyot: 56-50
Son Periyot: 71-71

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz.

 

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.