Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Yuntdağı’nda Ali Gürbüz kasırgası esti

3 min read
Yuntdağı’nda Ali Gürbüz kasırgası esti
Yuntdağı’nda Ali Gürbüz kasırgası esti

İyi konsantrasyona sahip Ali Gürbüz, Manisa Yunus Emre Yuntdağı’nda adeta kasırga gibi esti. Ligin 6. Haftasında Yuntdağı’nda Ali Gürbüz rakiplerini birer birer yenerek kürsünün zirvesinde yer alırken, lig sıralamasında da 2.’lik basamağına oturmayı başardı.

Ali Gürbüz, daha önce taraftarlarla yaptığımız röportajlarda şöyle deniyor: “Ali Gürbüz yoksa ben de yokum. Güreş falan izlemem diyorlar.” Evet bunu güreşseverler söylüyorlar. “Biz güreşi Ali Gürbüz ile sevdik” şeklinde söylemler var. Tabii gittiğimiz güreşlerde Ali sevgisi bir başka. Büyük bir seyirci potansiyeline sahip. Hatta Ali Gürbüz güreşi kaybettikten sonra taraftarların er meydanını terk ettiğini görebiliyoruz. Ali Gürbüz’ü bu kadar sevimli kılan nedir? Tabii ki güzel güreşleri ve efendi hareketleri olsa gerek. Çünkü Ali Gürbüz, taraflı tarafsız herkes tarafından kabul gören bir rol model.

Ali Gürbüz, eğer düşünceli bir şekilde güreşlere çıkmaz ise bütün güreşleri kazanabilecek kapasitede. Ama bazen dalgın oluyor. Tam konsantrasyon sağlayamıyor. Tabii her şeyden önce Ali Gürbüz de insan. Sonuçta robot değil, robot bile arıza yapıyor. İnsanların bazen kaybetme lüksleri de olmalı. Tabii bilerek ve isteyerek, kimse kaybetmek istemez. Ali Gürbüz’ün de tam güreşe hazır bir konsantrasyonla çıktığı zaman birbirinden güzel güreş oyunları sergilemesi ile seyirciler mest oluyor. Bu nedenle de taraftarın daha çok sevgisini kazanıyor.

Ali Gürbüz, fazla söze gerek yok. Doğuştan pehlivan diyorlar. Aynen… Dedesi pehlivan… Babası altın kemerli pehlivan… Ali Gürbüz 4 kez altın kemeri kuşanan pehlivan…

Bir de dikkatimi çeken konulardan biri. Ali Gürbüz yüksek rakımlı yerlerde galiba daha iyi güreşiyor. Alanya Gökbel Yaylası’nda bunun örneğini verdi. Yuntdağı’nda devamı geldi. Yuntdağı’nda da Ali Gürbüz 1. Turda bay, 2. Turda Hüseyin Demir, 3. Turda Serhat Balcı, 4. Turda Mustafa Batu, çeyrek finalde Orhan Okulu, yarı finalde Enes Doğan ve finalde de İsmail Koç’u yenerek lig ikinciliğine oturmayı başardı.

Diğer finalist İsmail Koç ise, 1. Turda bay, 2. Turda İsmail Erkal, 3. Turda Okan Acar, 4. Turda Furkan Durmuş Altın, çeyrek finalde Yusuf Can Zeybek, yarı finalde İsmail Balaban’ı yenerek finale yükseldi.

Burada şunu da söylemek istiyorum. Güreşe hem kafa  olarak, hem de çalışma olarak hazır olmak gerekiyor. En ufak bir dalgınlık hatayı affetmiyor. Belki de Kırkpınar’da geçen yıl konsantrasyon eksikliği altın kemeri sürekli kazanmaya engel oldu diye düşünüyorum.

Çünkü daha önce röportaj yaptığım başpehlivanlar, özellikle altın kemer alanlar bun böyle söylüyorlar. Hem kafa olarak, hem de çalışma olarak hazır olmak gerekiyor. Tabii bütün pehlivanlara başarılar diliyoruz. Sağlıklı olmaları en önemli temennimiz.

Başpehlivan Ali Gürbüz’ü de başarısından kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.