Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

10. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri başlıyor

2 min read
10. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri
10. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri

Antalya Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi 20 Mayıs 2023 Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecektir.
18 Mayıs 2023 Perşembe günü Manavgat Türkiye’nin En Büyük Yörük Göçü Saat: 18:00’de Demokrasi Bulvarı’nda başlayacaktır.
20 ve 21 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 10.Manavgat Yağlı Güreşleri 19 Mayıs Cuma 10:00-17:00 saatleri arasında tüm boylar için tartı ve müsabaka kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir.
19 Mayıs Cuma Saat 18:00’da müsabakaya katılacak Büyük Orta, Baş Altı, Başpehlivanlarımız ve Antrenörler ile toplantı yapılacaktır. Tartı ve kayıt işlemleri Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.
Türkiye’nin 4 bir yanından Tarihi Kırkpınar’ın altın kemerli başpehlivanları ve diğer başpehlivanların da katılacağı bir organizasyon olacaktır. 14 boydaki pehlivanların katılımıyla 10. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri Türkiye Güreş Ligi’nin de ilk güreşi olma özelliği taşıyor. 10. Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nun 2023 yılı Yağlı Güreş Sezonu’nda ilk defa uygulamaya koyacağı Grand Prix Ligi’nde yer almaya hak kazanmıştır. Türkiye genelinde 8 büyük güreş organizasyonundan birisi olan Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşlerimize bu yıl 1500 civarında pehlivanın katılmasını bekliyoruz.
Manavgat Belediyesi’nin Ilıca Er Meydanı’nda hazırlıkları olanca hızıyla devam ediyor. Kule hakem heyeti ve antrenörlerin bekleme yerleri hazırlandı. Tarihi Kırkpınar’ı andıran pehlivanların yıkanma yerleri ve çeşmeler orijinaline uygun olarak yapıldı.
Antalya Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi 20 Mayıs 2023 Cumartesi günü Saat: 09:00’da Ilıca Er Meydanı’nda başlayacaktır. 21 Mayıs 2023 Pazar günü Başpehlivanlık final maçı sonunda güreşler sona erecektir.
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Manavgat Ilıca Er Meydanı’nda yapılacak güreşlere tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.