Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

20. Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri (İptal)

2 min read
20.Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri
20. Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri

Sakarya Hendek Belediyesi’nin düzenlediği 20. Geleneksel Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri 3 Haziran 2023 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.
Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Selman Dede’yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri’nin hazırlıkları başladı. 20’ncisi yapılacak olan etkinliğin tarihi 3 Haziran olarak belirlendi.
Pandemi nedeniyle ara verilen Selman Dede’yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri’nin 20’ncinin 3 Haziran 2023 tarihinde Selman Dede mesire alanında yapılacağı duyuruldu. Her yıl yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı etkinlik için Hendek Belediyesi tarafından komite oluşturuldu ve çalışmaların başladığı duyuruldu. 20. Geleneksel Selman Dede Yağlı Pehlivaan güreşlerine Tarihi Kırkpınar Başpehlivanlarından Fatih Koyuncu, Rıza Yıldırım, Ali Rıza Kaya, Ali Güngör Ekin, Serdar Yıldırım, Erkan Ertan, Fatih Çakıroğlu ve Süleyman Aykırı’nın katılması bekleniyor. Alt boydaki pehlivanların katılımlarıyla seyircilere güreşe doyacaklar.
Selman Dede Mesire alanında düzenlenecek olan şölen alanında gerekli hazırlıkların ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını duyuran Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Bu yıl 20’ncini düzenleyeceğimiz Selman Dede’yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri için 3 Haziran’da karar kıldık. Kısa sürede gerekli hazırlıkları tamamlayıp alanımızı etkinliğe hazır hale getirmeyi planlıyoruz. Allah’ın izniyle birçok pehlivanımıza ve misafirimize ev sahipliği yapacağız. Şimdiden herkesi 3 Hazirandaki etkinliğimize davet ediyorum” dedi.
Sakarya Hendek Belediyesi’nin düzenlediği 20. Geleneksel Selman Dede Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri 3 Haziran 2023 Cumartesi günü Saat: 10:00’da Hendek Selman Dede Yağlı Güreş Alanı’nda gerçekleştirilecektir.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.