Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası

2 min read
Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası
Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası

Edirne Trakya Üniversitesi Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası düzenliyor. 1 Haziran 2023 Perşembe günü Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.
Ata sporumuz yağlı güreşlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için önemli projeler geliştiren Trakya Üniversitesi, bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye’de ilk defa pehlivanlara özel lisans ve yüksek lisans kontenjanı açan Trakya Üniversitesi, üniversite sporları alanında yağlı güreş şampiyonasına ev sahipliği yapacak ilk üniversite olacak.
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan TabakoğluTürkiye’de ilk kez Edirne’de, Trakya Üniversite ev sahipliğinde böyle bir organizasyon gerçekleştirileceğini belirterek, “Yağlı güreş, milli kültürümüzün en önemli sportif organizasyonlarından biri. Biz de Trakya Üniversitesi olarak hem kent kültürümüzün hem de milli kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan yağlı güreş sporunun gelişmesi, yaygınlaşması ve başarılı sporcuların yetişmesi için çalışıyoruz. Geleneksel hale gelmiş yağlı güreşler, hem spor hem de kültürel değerler açısından önemli bir yere sahip. Bu bakımdan hem güzel bir ev sahipliği yapacağız, hem şenlik havasında bir etkinlik geçireceğiz.
Edirne Trakya Üniversitesi Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası 1 Haziran 2023 Perşembe günü Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi’nde Saat: 10:00’da yapılacaktır.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.