Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

663. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek’in açıklaması

3 min read
663. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek'in açıklaması
663. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek'in açıklaması

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek’in sosyal medya hesabından yaptığı basın açıklaması:
“663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanlığını; Cumhuriyetimizin 2’nci yüzyılının ilk yılında kazanmış olmanın heyecanı, gururu ve sevinci içerisindeyim. Dualı çayırda ustalarım ve arkadaşlarım arasında kıran kırana yapılan güreşlerde rabbim bu güzel ünvanı tekrar şahsıma nasip etti. Ne kadar şükretsem azdır.

Atamızın ve silah arkadaşlarının 101 yıl önce kurmuş olduğu ve biz gençlere emanet ettiği güzel ve şanlı Cumhuriyetimizin müstesna bir dönemi olan 100. yılında ve arkasından 101. yılında iki kez üst üste altın kemer sevinci yaşamam, sevincimi ve sorumluluğumu katbekat arttırmıştır.

En büyük hedefim olan altın kemeri 2. kez kazanarak ebedi kemeri Antalya’ya getirme yolunda büyük bir yol katettim. Olumsuz eleştirilere kulak asmadan, olumlu eleştirileri dikkate alarak bıkmadan, usanmadan, yorulmadan çalıştım. Bundan sonraki hedefim Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanlığını, altın kemerin ikincisini almanın ağırlığını ve yüklediği sorumluluğu bilmek, taşımak ve ebedi kemere yürümektir.

Bu uzun yolculukta bana desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek, maddi ve manevi desteklerini her daim gördüğüm, Yörük beyim, değerli ağabeyim aynı zamanda sponsorum Veli DEMİR’e, teknik ve mental yönden her daim beni ayakta tutan ustam Osman Aynur’a, kemer yolunda rakibim olmasına rağmen yanımda dimdik duran kardeşim Başpehlivan Mustafa Batu’ya, bütün çilemi ve stresimi çeken tüm ekibime, beni yetiştiren, bugüne getiren babama, ismini anons ettirirken gururlandığım Duralilere, er meydanlarında beni yalnız bırakmayan eli öpülesi aziz seyircime, yetişmemde ve bugünlere gelmemde emekleri olan ustalarıma, er meydanlarında kol bağladığım ve ter döktüğüm ağabeylerim ve arkadaşlarıma, er meydanlarında görev yapan cazgırından hakemine, yağcısından basınına kadar bütün emekçilerine, ata sporumuz yağlı güreşe gönül veren bütün güreş severlere, sevdiklerime, gerek telefon gerek mesaj ve sosyal medyadan destek ve tebrik mesajı gönderen, cevap veremediğim tüm sevenlerime, Antalya’ma, canımdan çok sevdiğim bir ferdi olmaktan daima gurur duyduğum canım vatanım Türkiye’me, sonsuz kalpten ve tüm içtenliğimle teşekkürü bir borç bilirim.

100. yıldan sonra 101. yılda da tekrar bana nasip olan bu kemeri rahmetli annem Zeliha Zeybek’e ithaf ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti 100. Ve 101.Yıl Başpehlivanı
Yusuf Can ZEYBEK”

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.