Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Bir değil, iki değil çekilecek dert değil!..

4 min read
Bir değil, iki değil çekilecek dert değil!..
Yeni yılımız kutlu olsun...

Fenerbahçe bildiğimiz gibi, her zaman olduğu gibi seyircisini kahretmeye devam ediyor. Sadece futbolda değil, basketbolda, voleybolda ve bütün branşlarda.

Yenilmeyecek takımları yenen, yenebileceği takımlara yenilen bir takım oldu. Artık büyüklüğünü kimseye de ispatlayamıyor. Bu gece oynanan maça bakalım. Tek kale maç yap sonra 3 atak sonucunda iki gol ye!..

Anlaşılır gibi değil. Bu takım bugün değil son yıllarda hep böyle. Ya maçın ilk dakikasında kalesinde gol görüyor. Ya son dakikalarda kalesinde gol görüyor. Atmayı bir türlü beceremiyor. Eskiden gol bahçe olan Fenerbahçe yene yazık ki gol de atamıyor. Şöyle bakıyorsun maça kaç tane gol pozisyonu yakalamasına rağmen, bir türlü kaleye golü atamıyor. Bu kadar mı beceriksiz olur bir takım? Anlamak mümkün değil. Han bir zamanlar Pendik faciası vardı ya!..

İşte bildiğiniz gibi Fenerbahçe de bir şey değişmedi. Bunlar ekmek de yemiyorlar topu sert bir şekilde kaleye vurmakta aciz. Anlaşılır gibi değil. Dersine iyi çalışmıyor. Anlaşılan bu. Bunları bir ustaya götürüp ayaklarını tamir ettirmek gerekiyor. Gol atmak da bu kadar beceriksiz olur mu futbolcu anlamak gerçekten mümkün değil…

Yazık çok yazık bu takım şampiyonluğa gidecekse eğer topu ileri oynamalı. Hakemlere suçluyoruz. Evet ama kaleye de golü kim attırmıyor. Bir bakmak lazım. Siz biraz de suçu kendinizde aramanız gerekmiyor mu?

Demek ki neymiş kazanmak için daha çok çalışacaksın. Daha çok koşacaksın ve sonunda kaleye gol atmayı da becereceksin. Evet bazı maçlarda ilk dakikalarda öne geçmesine rağmen bu kez skoru korumak amaçlı futbol oynuyor. Yine gol yiyor ve yeniliyor. Son yıllarda büyük takımlara karşı üstünlüğünü de kaybetti. Eskiden sahasında rakiplerine karşı üstünlüğü vardı. Ama şimdi o da kayboldu.

Bugünkü maçı şöyle bir düşünelim. Rakip takımın kalecisi eski kalecin. Senden son yıllarda gol yemiyor. Bunu biliyorsun, ölümüne oynuyor. Bunu hala anlamadın mı? Ne zaman anlayacaksın? Sen anlayana kadar bu seyircinin çektikleri ne olacak?

Fenerbahçe taraftarı bu konularda gerçekten çok üzülüyor. Bunu neden bu futbol takımı anlamıyor. Hadi futbol takımı böyle de diğer branşlarda neler oluyor anlamak mümkün değil.

Geçen hafta Avrupa şampiyonu ve Lig şampiyonunu yeniyorsun basketbolda, gidiyorsun Avrupa maçında önde olduğun devrenin sonunu getiremiyorsun. Ve Türkiye ligine geliyorsun burada da yenilmeyeceğin bir takıma yeniliyorsun.

Erkekler ve kadınlar basketbola bakın lütfen… Kadınlar basketbolda hiç yenilmeden geçen yıl şampiyon oldun. Bu yıl Avrupa maçında ezeli rakibini 20 sayı farkla yendin diye sevindin. Daha sonraki haftalarda üst üste yenilgiler aldın. Bu hangi akla hizmet?..

Voleybol Kadınlarda son yılların şampiyonunu mağlup etmeyi başardın. Ertesi hafta bir maçı zor kurtardın. Yenemeyeceğin takımı yeniyorsun, yenebileceğin takıma yeniliyorsun.

Bireysel başarılarda belki çok iyi olabiliriz. Ama takım oyunlarında bir düşüş var. Yeter artık Fenerbahçe’de oluğunuzu unutmayın ve dersinize iyi çalışın. Bu ne bu nasıl bir anlayış anlamak mümkün değil.

Rakibin ayda yılda bir final yakalar onda şampiyonluğa ulaşır. Siz 6 kez final oynayın bir şampiyonluk çıkaramıyorsanız. Kendinizi bir kez olsun sorgulamanız gerekmez mi? Bu ne biçim bir anlayış. Anlamak mümkün değil. Lütfen havaya girmeden adam gibi oynayın ve başarılara imza atın.

Sizin hata yapma lüksünüz olamaz. Siz sıradan bir takımda sporcu değilsiniz. Bir kez bunun farkına artık varın. Yoksa iş işten geçmiş olacak?

Sürekli teknik direktör değişikliği ile de bir yere varılmıyor. Oynayan sporcuları da sürekle değiştiriyorsunuz yine olmuyor. Bir de Fenerbahçe’ye gelen herkes devlet memuru mantığı ile oynuyor. Bunu anlamak mümkün değil!..

Not: Bu yazıyı sadece Fenerbahçeliler okusun lütfen!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.