Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Fransa, Brezilya ve Portekiz gruptan çıkmayı başardılar

3 min read
Fransa, Brezilya ve Portekiz gruptan çıkmayı başardılar
Fransa, Brezilya ve Portekiz gruptan çıkmayı başardılar

İkinci maçlar tamamlandı. Bu sonuçlar sonunda D Grubu’nda Fransa, G Grubu’nda Brezilya ve H Grubu’nda Portekiz 2. Maçlarını da kazanarak puanlarını 6’ya çıkararak gruplardan çıkmayı başardılar.

Katar 2022 Dünya Kupası grup aşaması maçlarının ilkinde yine ev sahibi Katar bu kez de Senegal’e 3-1 yenildi. Grubun diğer maçında Hollanda ile Ekvador 1-1 berabere kalarak gruptan çıkma şanslarını son maça bıraktılar. A Grubu’nda Hollanda ve Ekvador 4’er puan sahip, Senegal 3 ve Katar sıfır puana sahip.

B Grubu’nda oynanan maçlarda İran, Galler’i 2-0 yenerek gruptan çıkma umudunu tazeledi. Grubun diğer maçanda bol pozisyon olmasına rağmen, İngiltere ile Amerika Birleşik Devletleri golsüz berabere kaldılar. Bu sonuçlara göre İngiltere 4, İran 3, Amerika Birleşik Devletleri 2 ve Galler 1 puanda kaldı.

C Grubu’nda oynanan maçlarda Polonya, Suudi Arabistan’ı 2-0, ilk maçta yenilen Arjantin, Meksika’yı 2-0 yenerek ilk galibiyetini aldı. Polonya 4 puanla grup lideri olurken, Arjantin ve Suudi Arabistan 3’er puana sahip. Son sıradaki Meksika’nın 1 puanı var.

D Grubu’nda oynanan maçlarda Danimarka ile Tunus golsüz berabere kaldı. Grubun ikinci maçında Fransa, Avustralya’yı 4-1 yenerek gruptan çıkmayı garantiledi.  D Grubu’nda Fransa 6, Avustralya 3, Danimarka ve Tunus 1’er puana sahip.

E Grubu’nda 2018’de gruplardan çıkamayan Almanya yine gruplardan çıkma ihtimalini çok zora soktu. İlk maçta Japonya’ya yenilerek hayal kırıklığı yaratan Almanya bu kez de grubun lideri İspanya karşısında beraberliği zor kurtardı. Japonya ise Almanya’yı yenerek büyük bir üne kavuşmasına rağmen, bu kez de Kosta Rika’ya 1-0 yenilerek hayal kırıklığı yaşattı. Bu grupta yine sürprizler olacak gibi. Grupta lider İspanya’nın 4, Japonya ve Kosta Rika’nın 3’er puanı bulunurken, Dünya Kupası’nı 4 kez kazanan Almanya’nın 1 puanı var.

F Grubu’nda Fas bütün dengeleri alt üst etti gibi. Otoriteler tarafından favori gösterilen Belçika’yı, Fas 2-0 yenerek bu grupta iddialı olduğunu kanıtlamış oldu. Grubun diğer maçında Hırvatistan, Kanada’yı 4-1 yenerek ilk galibiyetini aldı. Grupta lider Hırvatistan ve takipçisi Fas 4 puana sahip. Belçika’nın 3 puanı ve Kanada’nın sıfır puanı var. Son maçlar birbirinden ilginç olacak!..

G Grubu’nda oynanan ikinci maçlarda Kamerun ile Sırbistan muhteşem bir futbol ortaya koydular fakat sonuçta her iki takamı 3-3 berabere kaldı. İkinci maçta grubun favorisi Brezilya, İsviçre’yi de 1-0 yenerek, gruptan çıkmayı garantiledi. Bu grupta Brezilya 6 puanla grup lideri, İsviçre 3 puanla ikinci sırada yer alırken, Kamerun ve Sırbistan’ın 1’er puanı bulunuyor.

H Grubu’nda oynanan ikinci maçlar sonunda Portekiz, Uruguay’ı 2-0 yenerek 2018 rövanşını da almayı başardı ve gruptan çıkmayı garantiledi. Portekiz ve Uruguay 2018’de elemelerde karşılaşmıştı. Uruguay bu maçı 2-1 kazanmıştı. Bu maçta da muhteşem bir futbol ve gol pozisyonları boldu. Ama son vuruşlarda etkili olan Portekiz, rakibini yenerek rövanşı almayı başardı. Grubun diğer maçında Gana ve Güney Kore muhteşem bir futbol sergilediler. Gollü geçen maçın sonunda gülen taraf 3-2 ile Afrika Kupası Şampiyonu Gana oldu. Grupta lider Portekiz 6, takipçisi Gana ise 3 puana sahip, Güney ve Uruguay 1’er puana sahip.

İkinci maçlar sonunda gruplardan çıkmayı başaran takımlar Fransa, Brezilya ve Portekiz oldu. Oynanacak 3. maçların ardından grup 1. ve 2.’leri de belirlenecek. İkinci maçlar sonunda Katar ve Kanada turnuvaya veda eden takımlar oldular.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.