Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

İlk maçların şampiyonu İspanya

3 min read
İlk maçların şampiyonu İspanya
İlk maçların şampiyonu İspanya

Dünya Kupası bu yıl Haziran ayı yerine Kasım ayında başladı. Çünkü Katar’da yapıldığı için yaz döneminde çok sıcak olacağı için bu şekilde oldu. İlk maçlar sonunda en çok gol atan en farklı galip gelen İspanya şampiyon oldu.

2022 Dünya Kupası’nın açılış maçında ev sahibi A Grubu’nda Katar kendi evinde Ekvador’a 2-0 yenildi. Valencia’nın attığı 3 golden 2’sinin sayılması sonucu maç 2-0 bitti ve 3 puanı alan taraf Ekvador oldu.

İkinci günün diğer maçlarında B Grubu’nda İngiltere, İran’ı 6-2 yenerek iddialı olduğunu gösterdi. A Grubu’nun ikinci maçında Hollanda, Senegal’i 2-0 yenerek bu kupada ben de varım dedi. B Grubu’nun ikinci maçında Amerika Birleşik Devletleri ile Galler 1-1 berabere kaldı.

Dünya Kupası’nın 3. günü C Grubu’nda favori isimlerinden biri olan Arjantin, Suudi Arabistan’a 2-1 yenilerek ilk hayal kırıklığını taraftarlarına yaşatan takım oldu. Arabistan’da 22 Kasım bayram ilan edildi. Arjantin’de yas günü oldu. D Grubu’nda Danimarka ile Tunus golsüz berabere kaldı. C Grubu’nda da Meksika ve Polonya golsüz berabere kaldılar. Günün son maçında son şampiyon Fransa, Avustralya’yı 4-1 yendi.

3.gün maçlarında F Grubu’nda Fas ile Hırvatistan golsüz berabere kaldı. E Grubu’nda yine bir sürpriz daha yaşandı. Dünya Kupası’nın kıdemlilerinden Almanya önde götürdüğü maçı Japonya karşısında 2-1 kaybetti. E Grubu’nun ve turnuvanın favori isimlerinden İspanya, Kosta Rika’yı 7-0 yenerek, turnuvanın farklı galibiyetini almayı başardı. Günün son maçında F Grubu’nda Belçika, Kanada’yı 1-0 yendi.

4.gün maçlarında G Grubu’nda İsviçre, Kamerun’u 1-0 yendi. H Grubu’nda Uruguay ile Güney Kore Cumhuriyeti golsüz berabere kaldılar. H Grubu’nda çekişmeli geçen Portekiz – Gana maçında gülen taraf 3-2 ile Portekiz oldu. Günün son maçında Dünya Kupası’nı en çok kazanan takımlardan Brezilya, Sırbistan’ı 2-0 yenerek kupada beni kimse unutmasın dedi.

Şimdi ikinci maçlar başlayacak bu maçlar sonunda kimler sevinecek, kimler üzülecek izlemeye devam edeceğiz. Ama şu an itibariyle en favori takımlar İspanya, İngiltere, Fransa, Brezilya, Hollanda, Ekvador ve yenilmesine rağmen Ekvador’u da unutmamak gerekiyor. Tabii Almanya ve Arjantin ilk maçlarda yenildi diye bunları hiçbir zaman küçümsememek gerekiyor. Bunları da hatırlatmakta yarar var.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.