Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Futbolu bırak, basketbola bak!..

3 min read
Futbolu bırak, basketbola bak!..
Futbolu bırak, basketbola bak!..

Geçen yıl Partizan-Real Madrid maçını seyretmiştim. Play-off’larda son maç Partizan 18 sayı önde, ama ne olduysa oldu Real Madrid bir oynamaya başladı. Hem sayı farkını kapattı hem de Final-Four’a yükselmeyi başardı.

Üstelik Partizan ilk iki maçı kazanarak durum 2-0’a getirmişti. Burada gösterilen azim sonucunda Real Madrid hem finale kalmayı başarırken, aynı zamanda geçen yıl Euroleague Şampiyonu olmayı başardı.

Demek ki, neymiş!.. Fitili ateşleyecek biri gerekiyordu burada yaşı ilerlemesine rağmen usta basketbolcuların Sergio Llull Melia ve Sergio Rodriguez Gomez tecrübeleri ve oyunları Real Madrid’i mutlu sona ulaştırdı.

Evet şimdi de gelelim Türkiye’ye… Fenerbahçe Beko kendi sahasında Jan Madar’ın son 3 saniyede kupa kapması ve muhteşem basketiyle Real Madrid’i yenmeyi başarmıştı. Hem de hiç yenilmeyen Real Madrid’i. Bu kez deplasmanda Fenerbahçe Beko yine Real Madrid ile karşılaştı.

Fenerbahçe Beko ilk periyotta geri düşmesine rağmen, durumu toparladı ve 9 veya 10 sayı barajını koruyarak maçı 10 sayı farkla kazanmayı bildi. Hatta bir ara 18 sayılara kadar da çıkmıştı.

Şimdi basketbolda Euroleageu maçlarını seyrettiğimiz zaman ne kadar heyecan olduğunu bir kez daha görüyoruz. Üstelik birbirinden güzel karşılaşmalar oynanıyor.

Takımların nereden nereye geldiklerini ve ne kadar sayı farkı varkan mücadeleyi bırakmayan takımların karşılaşmaya nereden nereye getirdiklerini görüyoruz. Gerçekten çok zevkli maçlar yaşanıyor.

Bu arada Sarunas Jasikevicius’un Fenerbahçe Beko’yu çalıştırmaya başlamasıyla birlikte hem başarılar ardı ardına gelmeye başladı. Hem de Türkiye Kupası’nı da Anadolu Efes’e nefes aldırmadan  kazanmayı başardı. Üstelik yarı finade de daha önce ligde kaybettiği Beşiktaş’ı da farklı geçerek. Çerek finalde de Petkim Spor’u yenmişti.

Geçtiğimiz haftalarda Euroleagu sayı rekorunu da kırmayı başardı. Jasikevicius ile bir de gençlerin gündeme gelmesi ile Fenerbahçe Beko ayrı bir ivme kazandı. Son günlerde Tarık Biberovic’in devreye girmeyesiyle hem Fenerbahçe kazandı, hem de Milli Takım başarılı maçlar çıkarmaya başladı. Yine 2008 doğumlu Ömer Ege Ziyaeddin gibi bir genç yeteneği de hem Fenerbahçe’ye hem de Milli Takıma kazandıracak gibi!..

Korkusuz olanlar kazanıyor gördüğümüz o!.. Sonuna kadar yani Zeliko Obradovic’in demiyle “Son topa kadar mücadele” eden kazanıyor.

Tabii basketbolda son iki yılın şampiyonu Anadolu Efes de koç değişikliğiyle yeniden düzelme yoluna girdi. Aynı zamanda Beşiktaş’ın da Avrupa’da yükselişini seyretmeye devam ediyoruz.

Tabii kadınlar basketbola gelince de yine Fenerbahçe Alagöz Holding ilk olarak Final-Four’a adını yazdıran takım. Yine yarı finalde iki Türk takımı Fenerbahçe Alagöz Holding ile ÇBK Mersin eşleşmesi oldu. Geçen yılda finali yapmışlardı.

Bu nedenle diyoruz futbolu bırak, basketbola bak.

Bu arada da Fenerbahçe’nin Avrupa serüveni de futbolda devam ediyor.

8 Mat Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nü kutluyoruz…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.