Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Hollanda, İngiltere ve Fas en çok puan toplayanlar

3 min read
Hollanda, İngiltere ve Fas en çok puan toplayanlar
Hollanda, İngiltere ve Fas en çok puan toplayanlar

Eleme maçları tamamlandı. Son 16’ya kalan takımlar; Hollanda, İngiltere, Arjantin, Fransa, Japonya, Fas, Brezilya ve Portekiz grup birincileri olarak elemelere hak kazandılar. Senegal, Amerika Birleşik Devletleri, Polonya, Avusturya, İspanya, Hırvatistan, İsviçre ve Güney Kore grup ikincileri olarak bir üst tura çıkarak elemelerde mücadele etmeye hak kazandılar.

Katar’da oynanan 2022 Dünya Kupası’nda sürprizlerin ardı arkası kesilmedi. 4 Dünya Kupası sahibi olan İtalya gibi bir takımın olmadığı Katar 2022 Dünya Kupası’nda bir başka 4 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Şampiyonu olan Almanya’da elemelerde 2018’de olduğu gibi yine elendi. Yine favorilerden Belçika’nın olmadığı gibi 2 Dünya Kupası sahibi Uruguay’da kupaya veda eden takımlar arasında yer aldılar. Bu durumda gruptan çıkamayan takımlar; Ekvador, Katar, İran, Galler, Meksika, Suudi Arabistan, Tunus, Danimarka, Almanya, Kosta Rika, Belçika, Kanada, Kamerun, Sırbistan, Uruguay ve Gana kupaya veda eden takımlar.

Sürpriz yapan Suudi Arabistan ve İran sürpriz sonuçlara imza atmasına rağmen gruptan çıkamadılar. Japonya ve Fas’ın galibiyetlerinin sürpriz olmadığı, diğer maçlarda gösterdikleri performansla belli oldu. Bu Dünya Kupası’nda bakalım daha ne gibi sürprizler yaşanacak yarın eleme maçları başlıyor.

Elemelerin ilk maçı Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri karşılaşacaklar. Daha sonra sırasıyla Arjantin-Avustralya, Japonya-Hırvatistan,  Brezilya-Güney Kore, Fransa-Polonya, İngiltere-Senegal, Fas-İspanya ve Portekiz-İsviçre ile karşılaşacak.

Bu saatten sonra geri dönüşü olmayan bir yola girildi. Havaya giren kaybeder. Elemelerde bunu gördük. Maçın doksan dakika ve uzatmalarla birlikte hakem düdüğünü çalıp maç bitti diyene kadar devam etmeyen kaybeder. Bir de şimdi penaltılar olayı olacak işi şansa bırakmayan takımlar maçın normal süresinde kazanmayı odaklı olur iseler bir üst tura çıkma ihtimalleri var.

Ama kimi takımların böyle dalga geçer gibi futbol oynamaları, o takımlara çok pahalıya patlayacak. Bu işin şakası yok. Disiplinli olan maçın sonuna kadar galibiyeti kovalayan ve şansın da yardım ettiği takım kazanacak.

16 takımdan 8 tanesi oynanacak maçlar sonunda kupaya veda edecek. Burada bir de hiç maç kaybetmeden gelen takımların hemen hemen her biri maç kaybetti. Favori Arjantin’in neler başına geldiğini gördük. Bundan sonra işi daha da sıkıya almaları gerekir. Şampiyon falan dinlemiyorlar. Anında bir bakmışsınız kupaya veda etmişsiniz. Onun için çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu saatten sonra oynanacak maçların telafisi ve kredisi yok!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.