Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Kupa Voley Şampiyonu Fenerbahçe Opet

2 min read
Kupa Voley Şampiyonu Fenerbahçe Opet
Kupa Voley Şampiyonu Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, AXA Sigort Kupa Voley Final karşılaşmasında Eczacıbaşı Dynavit’i 3-1 yendi ve 4. kez AXA Sigorta Kupa Voley şampiyonu olmayı başardı.

Karşılaşmanın setleri 25-23, 16-25, 25-17, 25-20 tamamlandı.

19 sayıyla oynayan Melissa Vargas, final maçın MVP’si seçildi. Oyuncumuz ödülünü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

Aslı Kalaç, Irina Fetisova, Meliha Diken, Bojana Drca, Melissa Vargas, Arina Fedorovtseva altısı ve libero Gizem Örge’yle maça başlayan Sarı Melekler, karşılıklı sayılara sahne olan ilk setin son bölümünde Arina Fedorovtseva ile etkili oldu ve seti 25-23 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Eczacıbaşı Dynavit karşısında istediği oyunu sergileyemeyen Fenerbahçe Opet, seti 16-25 geride tamamladı.

Üçüncü setin başında orta oyuncuları ile etkili olan Sarı Melekler, Melissa Vargas’ın sayılarıyla farkı açtığı seti 25-17 kazandı.

Dördüncü sete 5-0’lık seriyle başlayan Sarı Melekler, iyi oyununu sürdürdü ve Arina Fedorovtseva’nın servis sayısı ile durumu 18-10’a getirdi. Setin ilerleyen bölümünde farkın kapanmasına izin vermeyen Fenerbahçe, seti 25-15, maçı da 3-1 kazandı ve 4. kez AXA Sigorta Kupa Voley’de şampiyon oldu.

Türkiye Kupası’nı kadınlarda ilk kez 2009-2010 sezonunda kazanan sarı lacivertliler, 2014-2015 ve 2016-2017 sezonlarında da kazanmayı başarmıştı.

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz.

 

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.