Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Lig güreşleri Manavgat’ta start alıyor

3 min read
Lig güreşleri Manavgat'ta start alıyor
Lig güreşleri Manavgat'ta start alıyor Geçen yıl 10. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde finalde rakibi Serhat Gökmen'in yenen Ali Gürbüz kazanmıştı. Bu yıl Manavgat Belediyesi yaptığı transferlerle şimdi Ali Gürbüz ve ekibi takımı güçlendirdi. Şimdi Fatih Atlı, Serhat Gökmen ile birlikte Ali Gürbüz, Ali İhsan Batmaz ve Osman Kan gibi başpehlivanlarla zirveyi zorlayacaklar. Başpehlivanlarla birlikte başaltı pehlivanları ve diğer boydaki pehlivanları ile ev sahibi olmanın avantajını da kullanacaklar. Geçtiğimiz ligin zirvesini Orhan Okulu kimseye bırakmamıştı. Bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Yağlı Güreşleri Ligi'nin, lig olduğuna göre şampiyon kelimesini kullanabiliriz. Türkiye Yağlı Güreşleri'ni zirvede kim tamamlayacak? Manavgat 1. hafta en çok puanı alan zirveye doğru yükselişini sürdürecek. Lig başlamadan yapılan güreşlerde, yeni başpehlivan olanların büyük başarılar sergilediği görüldü. Hatta şimdiye kadar yapılan güreşlerde yeni başpehlivanların isimleri geçerken eskinin altın kemerli pehlivanları da adından söz ettirdi. Kapanışı ve açılışı yapan Mustafa Batu 38. Menemen Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde 1. sırada yer alırken, Kumru Dereköy’de yılların deneyimi usta Başpehlivan Recep Kara kürsünün zirvesinde yer aldı. Yağlı güreş sezonunun ilk büyük güreşi Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni ise bir başka usta isim olan Manavgat Belediyesi’nin Başpehlivanı Fatih Atlı kazandı. Bu kez Balıkesir Gömeç’te, 3. Ulubeyler Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin yıldızı İsmail Balaban’ı yenen yeni Başpehlivan Hamza Özkaradeniz oldu. Yine bir başka büyük güreş olan Muğla Fethiye 2. Mustafa Kiremitli Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde bir başka usta isim olan Manavgat Belediyesi’nin yeni transferi işin duyaenlerinden Ali Gürbüz kürsünün zirvesinde yer almayı başardı. Yine geleneksel hale gelen 631. Geyikkoşan Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin Başpehivanı bu kez yine yenilerden Yıldıray Pala oldu. Daha önceden de yazdığımız gibi yeni başpehlivanlar bu yıl büyük sürprizler yapacaklar gibi!.. Tabii öncelikle deneyimli ve altın kemerli başpehlivanları geçmeleri halinde!.. Şimdi Yağlı Güreş Ligi'nin ilk haftasında bakalım kim gülecek ev sahibi mi? Yoksa Manavgat deplamanına gelen başpehlivanlar mı? Güçlenen kadrosuyla Manavgat Belediyesi Yağlı Güreş Pehlivanları avantajlı görünüyor. Fakat paçaları iyi bağlamak gerekiyor. Çünkü diğer kulüplerin başpehlivanları da bizi geçmeden bu iş olmaz diyor!.. Evet Yağlı Güreş Ligi'nin ilk haftası herkese hayırlı ve bol kazançlı olsun. Aynı zamanda kazasız, belasız ve sakatlıksız bir sezonn olmasını diliyoruz... 2024 yılı hak edinin kazanacağı bir lig olması ve hakemlerin en az hatayla karşılaşmaları yöneteceği bir yağlı güreşi sezonu olmasını diliyoruz.

Geçen yıl 10. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde finalde rakibi Serhat Gökmen’in yenen Ali Gürbüz kazanmıştı.

Bu yıl Manavgat Belediyesi yaptığı transferlerle şimdi Ali Gürbüz ve ekibi takımı güçlendirdi. Şimdi Fatih Atlı, Serhat Gökmen ile birlikte Ali Gürbüz, Ali İhsan Batmaz ve Osman Kan gibi başpehlivanlarla zirveyi zorlayacaklar.

Başpehlivanlarla birlikte başaltı pehlivanları ve diğer boydaki pehlivanları ile ev sahibi olmanın avantajını da kullanacaklar.

Geçtiğimiz ligin zirvesini Orhan Okulu kimseye bırakmamıştı. Bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Yağlı Güreşleri Ligi’nin, lig olduğuna göre şampiyon kelimesini kullanabiliriz. Türkiye Yağlı Güreşleri’ni zirvede kim tamamlayacak?

Manavgat 1. hafta en çok puanı alan zirveye doğru yükselişini sürdürecek.

Lig başlamadan yapılan güreşlerde, yeni başpehlivan olanların büyük başarılar sergilediği görüldü. Hatta şimdiye kadar yapılan güreşlerde yeni başpehlivanların isimleri geçerken eskinin altın kemerli pehlivanları da adından söz ettirdi.

Kapanışı ve açılışı yapan Mustafa Batu 38. Menemen Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 1. sırada yer alırken, Kumru Dereköy’de yılların deneyimi usta Başpehlivan Recep Kara kürsünün zirvesinde yer aldı.

Yağlı güreş sezonunun ilk büyük güreşi Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni ise bir başka usta isim olan Manavgat Belediyesi’nin Başpehlivanı Fatih Atlı kazandı.

Bu kez Balıkesir Gömeç’te, 3. Ulubeyler Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin yıldızı İsmail Balaban’ı yenen yeni Başpehlivan Hamza Özkaradeniz oldu.

Yine bir başka büyük güreş olan Muğla Fethiye 2. Mustafa Kiremitli Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde bir başka usta isim olan Manavgat Belediyesi’nin yeni transferi işin duyaenlerinden Ali Gürbüz kürsünün zirvesinde yer almayı başardı.

Yine geleneksel hale gelen 631. Geyikkoşan Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin Başpehivanı bu kez yine yenilerden Yıldıray Pala oldu.

Daha önceden de yazdığımız gibi yeni başpehlivanlar bu yıl büyük sürprizler yapacaklar gibi!.. Tabii öncelikle deneyimli ve altın kemerli başpehlivanları geçmeleri halinde!..

Şimdi Yağlı Güreş Ligi’nin ilk haftasında bakalım kim gülecek ev sahibi mi? Yoksa Manavgat deplamanına gelen başpehlivanlar mı?

Güçlenen kadrosuyla Manavgat Belediyesi Yağlı Güreş Pehlivanları avantajlı görünüyor. Fakat paçaları iyi bağlamak gerekiyor. Çünkü diğer kulüplerin başpehlivanları da bizi geçmeden bu iş olmaz diyor!..

Evet Yağlı Güreş Ligi’nin ilk haftası herkese hayırlı ve bol kazançlı olsun. Aynı zamanda kazasız, belasız ve sakatlıksız bir sezonn olmasını diliyoruz…

2024 yılı hak edinin kazanacağı bir lig olması ve hakemlerin en az hatayla karşılaşmaları yöneteceği bir yağlı güreşi sezonu olmasını diliyoruz.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.