Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Milli Takım’ın büyük başarısı

4 min read
Milli Takım’ın büyük başarısı
Milli Takım’ın büyük başarısı!..

Grup elemelerinde yaptığı maçlarda Sırbistan ve Letonya’yı yenen A Milli Erkek Futbol Takımı, bu kez de özel maçta Almanya’yı deplasmanda 3-2 yenerek, başarısını ispatlamış oldu.

Dün akşam da Almanya karşısında iyi başlamadık. Hatta 5. Dakikada Leroy Sane’nin pasında, Kai Havertz’in attığı golle 1-0 yenik duruma düştük. Maçın başında golü kalemizde görünce, eyvah der gibi olduk. Ama, ilerleyen dakikalarda birkaç pozisyon yakalamamıza rağmen bunları iyi değerlendiremedik. Hatta Almanya’nın ataklarının ardı arkası kesilmiyordu.

Tabii sonuna kadar pes etmeden mücadele ettiğiniz takdirde kazanmamanız için bir neden yok. Aynı zamanda kendinize güvenmeniz gerekiyor. Bir de rakibi ne fazla abartacaksınız, ne den fazla küçümseyeceksiniz. Sizin bir yeteneğiniz var. Bunun ortaya çıkarılması gerekiyordu. Hatta kopuk kopuk bunları Stefan Kuntz döneminde gördük. Ama devamı gelmedi.

Vincenzo Montella’nın gelişi ile takım bir başka güven kazandı gibi. Bir kez korkmayacaksınız, sonuna kadar mücadele edeceksiniz. Kazanırsınız veya kaybedersiniz. Ama mücadeleden asla vazgeçmek yok!.. İşte dün akşam olan bu işte… Kendinize güvenmeniz, aynı zamanda sonuna kadar mücadeleyi sürdürmeniz. Bunu yaptığınız zaman başarı kaçınılmaz. Montella, İtalyan öncelikle İtalya defansı ile ünlüdür. Bunu da bu takıma kazandırdığı takdirde bu takım Avrupa Şampiyonası’nın favorisi olacaktır.

Çünkü, İtalyanlar defanslarını sağlam tutarak, yani gol yemeyerek başarılı olmuşlar. Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları kazanmışlar. Montella da sanıyorum bunu yapmaya çalışıyor diye düşünüyorum.

Evet dün akşam her şeyden önce kendine güvenen ve gurbetçilerimizin güvenini de boşa çıkarmayan değerli futbolcularımız muhteşem bir galibiyet ve futbol oyununa imza atmayı başardılar. Herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Ve beklenen an geldi… Abdülkerim’in uzun pasında buluşan maçın dinamosu Ferdi Kadıoğlu 38. Dakikada muhteşem top tekniği ile beraberlik golünü Almanya ağlarına göndermeyi başardı maçta 1-1’lik eşitlik sağlandı.

İlk yarının sonlarına doğru kalemizde tehlikeler yaşasak, da yine gelişen bir atağımızda bu kez 45+2. Dakikada sahanın yıldızı Kenan Yıldız, yine aynı köşeden Milli Takımı 2-1 üstünlüğe taşımayı başardı. İlk yarı bu skorla sona erdi.

İkinci yarının başlangıcında yanı 49. Dakikada Florian Wirtz’in pasında Niklas Füllkrug beberaberliği sağladı: 2-2.

Bu dakikadan sonra yapılan değişikliklerle oyun daha da hareketlendi. Almanya’nın gol bulmak için öne çıkması bizim işimize yaradı. Bu dakikalardan sonra karşılıklı ataklar oldu. Fakat gol yollarında Almanya’nın gol yollarını tıkayan defans ile birlikte 2. Berlin Panteri Altay Bayındır oldu.

Abdülkerim Bardakçı’nın rakip ceza sahasına kadar gelerek, Kai Havertz’in koluna topu çarptırması sonucu penaltı kazandık. Topun başına gelen Yusuf Sarı’nın penaltıdan attığı golle Almanya’yı Berlin’de kendi sahasında 3-2 yenmeyi başardık.

Futbol bir takım oyunudur. Takımın kazanması ile oynayan herkes başarılıdır. Takım kazanmadığı zaman atılan ve kurtarılan gollerin önemi kalmıyor. Bu durumlarda kişisel suçlamalara yönelmeden takım olarak kazanmak veya kaybetmek mantığını da yerleştirmek gerekiyor.

Burada galibiyet güzel, herkesin emeğine sağlık. Ama biraz daha kaynaşma ve hatlar arasında kopuklukların giderilmesi gerekiyor. Bunu da ilerleyen maçlarda Vincenzo Montella’nın başaracağını bekliyoruz.

Önümüzde Galller maçı var. Grubun son maçı da kazandığımız takdirde grup lideri olarak Avrupa Şampiyonası’na katılacağız. Yani seri başı olacağız. Bu büyük bir avantaj olacaktır… Milli Takıma başarılar diliyoruz…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.