Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Orhan Okulu’nun kutsal alanı!..

2 min read
Yeni yılımız kutlu olsun...

Yağlı güreşin başpehlivanlarından Orhan Okulu er meydanlarının sade, sakin ve vakur Başpehlivanı. Gösterişi sevmeyen gayet sakin bir yapıya sahip. Efendi mi efendi, sonuçlara pek itirazı olmayan gayet sakin güreşen Orhan Okulu rakiplerine sahayı dar ediyor adeta. Çok güzel güreşler çıkarıyor. Tabii olmazsa olmazı kolay kolay rakiplerine kutsal alanı olan kasnağı  vermemesi.

Orhan Okulu yaptığı güreşlerde rakiplerine en büyük üstünlüğü kasnağı vermeyerek sağlıyor. Hafif göbekli oluşu kasnağı kapatıyor ve Orhan Okulu’ya avantaj sağlıyor. Kutsal bölge kasnak, kimsenin müdahale edemediği alan. En iyi yaptığı oyunlardan biri paça kazık oyunu. Genelde bu oyunla rakiplerine üstünlük sağlamayı başarıyor. Orhan Okulu’yu kolay kolay mağlup edemezsiniz.

Bugüne kadar seyrettiğimiz güreşlerin tamamına yakınında rakiplerine kutsal bölge olan kasnağı vermediği için büyük bir avantaj elde ediyor. Halbuki kendisi rakiplerinin kasnağına yükleniyor ve sürüye sürüye sonuca gitmeyi başarıyor. Geri vitesi olmayın güreşçi diyorlar. Evet doğru genelde er meydanında geri adım attığı pek görülmedi. Rakibinin üstüne üstüne giderek sonuca gitmeyi başarıyor.

Üstelik güreşi zevkli hale getiriyor. Seyir sevki veriyor. Taraflı tarafsız bütün güreşseverlerin takdirini kazanmış durumda. Son 10 yılın en iyi başpehlivanları arasında yer alıyor. Çıktığı bütün güreşlerde başpehlivanlığı hedefleyen Orhan Okulu kolay kolay zirveden inmeye niyeti yok. Katıldığı tüm yağlı güreşlerde ilk dörtte mutlak yerini alıyor.

Bu yılda Kırkpınar’da şanssızlık sonucu uzatmalarda finali kaçırdı. Fakat sezon boyunca yapılan bir çok güreşte Başpehlivan olmayı başardı. Hatta Karesi’de ve Elmalı’da altın kemeri kuşandı. Başka bir deyişle Neşet Ertaş’ın sazı güzel çalışı gibi Orhan Okulu da yağlı güreşi çok güzel yapıyor.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.