Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Recep Kara’nın ezmesi!..

3 min read
Yeni yılımız kutlu olsun...

Ordulu Recep Kara son 15 yılın en iyi başpehlivanlarından biri.  Güçlü fiziği ile rakiplerini adeta eze eze yenmeyi başarıyor. Çünkü kolay kolay karşısında rakibin onu kaldırıp kafasının üstüne dikmesi çok zor. Gerek kilosu ve fiziğiyle buna müsaade etmiyor. Rakibini önce iyice eziyor. Daha son vuruşu yapıyor ve Başpehlivan.

Recep Kara serbest güreşi de iyi bildiği için bazı avantajları var. Bunun yanında dezavantajları da var. Fakat genelde sürekli zirveye yer almayı başarıyor. Çünkü favori başpehlivanlardan. Hemen hemen katıldığı tüm turnuvalarda kürsüde yerini alıyor. Bu genellikle birincilikle sonuçlanıyor. Karadeniz’in yapısına uygun biri de değil. Öyle hırçın, aksi tavırlı ve sert biri değil. Genelde öyle sakin duruyor ama güreşe başladığı zaman rakibine saygı duyarak bunu gerçekleştiriyor. Tabii yaşının getirdiği bir olgunluk da var. Ama mütevazi duruşu ve konuşması bunu belli ediyor. Her şeyden önce yaptığı mesleğe saygısı var. Hatta bazen pek önemsemiyor da. Çünkü kazanmaktan insan bıkmaz ama, haksız karar dahi çıksa pek itiraz etmiyor. Artık madalyaya doymuş gibi görünüyor.

Edirne Kırkpınar’da 2004 – 2007 – 2008 ve 2016 yılları arasında başpehlivan olmasına rağmen, altın kemerin ebedi sahibi olamadı. Çünkü 3 kez üst üste almak gerekiyor, altın kemerin ebedi sahibi olmak için. İki veya 3 güzide kentin başpehlivanları temsil ettiği Karadeniz’in incisi Ordulu Recep Kara inanılmaz güreşleriyle, güreş severleri de mest ediyor. Tabii bir yerde güreş etkinliği varsa katılan pehlivanlar içinde Recep Kara varsa bil ki kürsünün zirvesindedir. İlk 4’de yer almayı mutlaka başarmıştır. Hatta çoğunlukla da birinciliktir kürsüdeki yeri Recep Kara’nın.

Recep Kara’nın rakiplerine karşı artısı acı kuvvetidir. Kolay kolay rakiplere Recep Kara’yı yenemez. Recep Kara zirvenin olmazsa almazıdır. Bilirler ki Recep Kara’yı geçen finale gider. Bu da kolay olmaz. Kim Recep Kara’yı yendiyse zirvede yerini almıştır. Yapılan güreşlerin mutlak favorisi Recep Kara’dır.

Çok atik değildir. İri yapılı cüssesi buna izin vermez.  Kolay kolay yenilmez. Çünkü çok güçlüdür. Rakiplerini bu gücün etkisiyle ezmeye çalışır. Hatta Sumo güreşçisini bile alt etmeyi başarmıştır.

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.