Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Özlenen Milli Takım işte bu!..

3 min read
Özlenen Milli Takım işte bu!..
Özlenen Milli Takım işte bu!..

A Milli Erkek Futbol Takımı deplasmanda Hırvatistan’ı iyi bir oyun ile 1-0 yenmeyi başardı. Beklenen ve özlenen Milli Takım bu işte!..

Tamam iyi güzel, daha önce ne eksik idi. Alman Stefan Kuntz gitti, İtalyan Vincenza Montella geldi. Teknik Direktör değişimi işe yaradı. Bunun devamını bekliyoruz. Daha önce bu senaryoları kaç kez gördük. İnşaallah devamı gelir. Çünkü Şenol Güneş de ilk başladığı zaman Dünya Şampiyonu Fransa’yı farklı yenmiştik. Daha sonra oynanan maçlarda hiç ummadığımız takımlara yenilmiştik ve puan kaybetmiştik.

Bizim istediğimiz işte bu şekilde her zaman aynı istikrarı futbolcuların göstermesi. Bazen iyi oluyor, bazen olmuyor. Bunun nedeni ne bunu çözmek gerekiyor. Daha önce ne eksikti? Neden olmuyordu? Stefan Kuntz da gelince aynı bir hava başladı. Takım gerçekten başarılı bir grafik çizdi. Ama sonunu getiremedi. Başlangıçlar iyi devamının gelmesi lazım. Tek istediğimiz bu. Bunun yapılması için sürekli istikrar sağlanması gerekiyor. Takım iyi… Hatta çok iyi… Kaliteli ayaklar var… Bunların tek eksiği neydi? İyi bir helva yapıcı olmaması. Tek neden bu daha önce kaç kez videolarımda ve söylemiştim. Şimdi de yazarak anlatmaya çalışalım. Daha iyi olmak için ne gerekiyor onun yapılması gerekiyor. İşte Hırvatistan maçında bir grafik çizildi ise, diğer maçlarda da aynı grafiklerin çizilmesi gerekiyor. Tek sorun istikrar bunun sağlanması gerekiyor. Bunu sağlamadığınız zaman başarılı olmanızın ihtimali yok!..

Evet şimdi Vincenza Montella dönemi başladı. Devamı gelsin başarılar daha da başarılı sonuçlar alınsın. Tek isteğimiz bu yönde. Futbolcu kadrosu gerçekten iyi. Bu jenarasyon çok iş yapar. Yeter ki ekip olarak istensin. Başarı da gelecektir. Lütfen havaya girmeyelim ve devamını getirelim.

EURO 2024’e katılacak takımlar gruplarında ilk 2 sırayı alanlar arasından belirlenecek. Türkiye olarak biz de ilk 2’de yer alma ihtimalimiz var. Hatta grup lideri olarak da gidebiliriz. Ama şu anda kalan 2 maçı kazanarak rakiplerimizin ne yapmasını bekleyeceğiz. Büyük bir olasılıkla ilk 2 takımdan biri biz olacağız. Fakat dediğimiz gibi kalan maçlarımızı kazanmak ve rakiplerin ne yapacağını beklemek gerekiyor.

Şimdi önümüzde bir maç var onu kazandığımız takdirde büyük bir olasılıkla EURO 2024’e adım atar gibi olacağız. Ama, Hırvatistan karşısında oynadığımız futbolu oynamaya devam eder isek mutlak ve mutlak başarıyı yakalarız. Ama zor olanı başarıp, kolay olanda takıldığımız an şansımız azalacaktır. Lütfen havaya girmeden aynı şekilde yola devam edip, mutlu sona ulaşalım.

Hırvatistan’ı daha önce yenmiştik, şimdi bir kez daha hem de evinde yenmeyi başardık. Oynadığımız futbol bunu gösterdi. En azından gol yememeyi öğrenmiş olduk. Golü nasıl olsa atıyoruz. Defansı olmayanın ofansı olmaz. Defansı sağlam tuttuğunuz zaman, golü bir şekilde atıyorsunuz. Önemli olan golü attıktan sonra golü yememek. Biz de bunu bu kez başardık. Gol yemeden gol atmayı da Hırvatistan karşısında başardık.

Şimdi önümüzdeki maç 15 Ekim Pazar günü Konya’da oynanacak. Bu maçta Letonya’yı ağırlayacağız. Burada da iyi bir oyun ve disiplinden taviz vermeden maçı kazandığımız takdirde EURO 2024 yolunu yarılarız gibi geliyor.

A Milli Takımdan beklentimiz, iyi bir oyun ve gol ve goller atarak rakibimiz Letonya’yı Konya’da yenerek, Avrupa Şampiyonası’na yol almak.

Hep destek, tam destek! Başarılar Milli Takım… Hırvatistan galibiyetinden dolayı da tüm takımı kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz!…

 

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.