Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Şahinbey’de seyirci şoku

3 min read
Şahinbey’de seyirci şoku
Şahinbey’de seyirci şoku

Türkiye Yağlı Güreşleri Ligi’nin 3. Haftası’nda Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde her şey çok güzel ama seyirci ne yazık ki yok!..

Akkent spor kompleksinde düzenlenen Şahinbey Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde her şey güzel. Ama ne yazık ki seyirci yok. Organizasyon olarak iyi bir organizasyon diyebiliriz. Fakat eksik ne diyecekseniz seyirci. Şahinbey Belediyesi masraftan kaçmamış ne gerekiyorsa onu yapmış diyebiliriz. Bir tek seyircisi er meydanına çekememiş. 2 milyon nüfuslu büyükşehirde ne yazık ki yağlı güreşi de bilen çok az. Taaa Hatay’dan gelen güreşseverler şöyle diyor. Burada yağlı güreşi kimse bilmez. Biz aba güreşleri seyrederiz. Burada yağlı güreşi pek tanımıyor. Bizim için varsa yoksa aba güreşi diyorlar.

Gaziantep Şahinbey Belediyesi de yağlı güreşin tanıtımına katkıda bulunmak için ligin 3. haftasını düzenlemeyi programı koymuş. Şahinbey Belediyesi  güreşlerin başlamasından bir gün önce 3 otobüs üzerinde yağlı güreş pehlivanlarını şehir turuna çıkarmış ve anonslar da yaptırmış olmasına rağmen, er meydanına ne yazık ki gelen olmadı.

Pehlivanların kendi yakınlarının destekleri ve biraz da belediye personelinin yakınlarının sayesinde Şahinbey Yağlı Pehlivan Güreşleri gerçekleştirildi. Bakalım gelecek yıl yapıldığı takdirde ne kadar ivme kazanır bilinmez. Bir de bu sıcakta neden güreş düzenlendi isyanı vardı. Güreşseverler bu ayda burada yağlı güreş olmaz. Takvimi düzenlerken buna da dikkat edilmesi gerekiyor diyorlar.

Evet bir daha ki sefere Şahinbey’de yağlı güreşleri düzenlerken mevsim sıcaklıkları ile ilgili bilgiler alınarak yapılması daha iyi olur.

Bu kadar sıcağa ve olmayan seyirciye rağmen, pehlivanlar birbirinden güzel güreşler sergilediler. Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin 3. haftasında da liderliği Başpehlivan Orhan Okulu kimseye kaptırmadı. Orhan Okulu finalde Mehmet Yeşil Yeşil’i yenerek, kürsünün en üst basamağında geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yer almayı başardı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, organizasyonun en iyi şekilde yapılması için gereken ilgi alakayı esirgemedi. Tüm katılan pehlivanlara ödülün dışında spor ayakkabısı ve terlik gibi hediyeleri de vermeyi ihmal etmedi.

İkramların düzenli oluşu da gözden kaçmadı. Yalnız mescit olayını biraz daha özen gösterilse daha iyi olurdu. Oradaki insanların özellikle dile getirmemi istediği konulardan biri olduğu için burayı yazdım.

Yine bir diğer konu ise, görevli olanların özellikle güreş esnasında görüntüleri kapatmaları, kameraların görüntülerini kapatmaları iyi değildi. Bu konunun da bir kez daha gözden geçirilmesi gerekiyor.

Ayrıca hakem kulesinin önünün içeri doğru derinlik kazanması yüzünden, kameraların görüntü olmaları zorlaştı.

İlk defa düzenlenmesine rağmen, bazı organizasyonlara bakarak fena değildi. Sanıyorum ikinci kez düzenlendiği zaman daha iyi olur mu? Yoksa bir daha yapılmaz mı bilemem. Ama yine de emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Tek isteğimiz yağlı güreşin daha iyi yerlere gelmesi ve pehlivanların hakkettiği değeri görmesi. Yani minik boyundan baş boyuna kadar…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.