Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Hentbol de şampiyonlar…

2 min read
Hentbol de şampiyonlar…
Hentbol de şampiyonlar…

Kadınlarda Kastamonu Belediye Gençlik ve Spor hem Süper Lig şampiyonu, hem de Türkiye Kupası’nın sahibi oldu. Erkekler de Spor Toto Süper Lig şampiyonu olurken, Türkiye Kupası’nı İzmir Belediye Gençlik ve Spor kazandı.

Hentbol de Beşiktaş’ın saltanatına son verdiler. Yıllardır lige ve kupaya ambargo koyan Beşiktaş bu yıl kupasız kaldı. Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımı 6 yıldır üst üste şampiyonluk kazanırken, bu yıl hem ligi, hem de kupayı kaybetti. 3 büyüklerin veya 4 büyüklerin yer almadığı hentbol de çok başarılı idi. Fakat bu yıl Beşiktaş’ın tahtı sallandı ve kupasız kapattı.

Şampiyonluğu Spor Toto’ya kaptıran Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımı, Türkiye Kupası’nı da İzmir Belediye Gençlik ve Spor’a kaptırdı.

Kadınlarda Kastamonu Belediye Gençlik Spor Takımı bu yılı çifte kupa ile tamamladı. Avrupa Kupaları’nda da başarılı sonuçlar elde edine Kastamonu Belediye Gençlik ve Spor takımı, gelecek yıl yine aynı şekilde şampiyonlar liginde ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edecektir.

Burada en önemli konulardan biri de Yalıkavak Hentbol Takımı Avrupa’da yarı finale kadar yükselmesine rağmen, Covit-19 nedeniyle maçlara çıkamayınca mutlak bir kupadan olmuş oldu. Çünkü ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyordu. Covit-19 nedeniyle maçalara çıkamayınca, Avrupa’da belki de final oynayıp bir kupa kazanacaktı. Ama salgın nedeniyle mutlak bir kupadan olduk.

Değerli Sporseverler TV izleyicileri : Daha detaylı bilgi için lütfen videoları izler misiniz? Sporseverler Tv YouTube kanalımı beğenmeyi unutmayınız. Sporseverler Tv YouTube kanalıma abone olup bildirim zilini açtığınız takdirde yeni videolardan haberdar olursunuz…

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.