Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Kınama komşuna gelir başına!..

3 min read
Kınama komşuna gelir başına!..
Kınama komşuna gelir başına!..

Türk futbolunun en önemli iki kulübünün kapışması da bitmiyor. Dertleri de bitmiyor. Yaşadıkları da bitmiyor. Ne gelirse dilimden gelir diye mi bakalım. Biri birini kınarken aynısını yaşamadan ölmez olayı gibi…

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da Fenerbahçe ve Galatasaray’ın inanılmaz bir rekabeti var. Tabii bunu hangi pencereden bakarsanız bakın bitmeyen rekabet ve hatalar da aynı gibi!..

Bir hafta önce Galatasaray Avrupa Kupası’ndan elendi. Fenerbahçeliler bu kez Galatasaray ile dalga geçmeye başladı. Galatasaray taraftarları ise rakiplerinin zor olduğunu buranın Avrupa olduğunu söylediler.

Çok geçmeden bu kez Fenerbahçe, Türkiye Kupası’nda Başkent temsilcisi Ankaragücü’ne deplasmanda 3-0 yenildi ve elendi. Bu kez Galatasaray taraftarları, Fenerbahçe ile dalga geçmeye başladılar.

Tabii kınadığını yaşarsın olayı gibi. Bu kez Galatasaray, kendi saha ve seyircisi önünde Fatih Karagümrük’e 2-0 yenilerek kupaya veda etti.

Bu kez de Fenerbahçe taraftarları aynı şekilde. Galatasaray taraftarı ile dalga geçmeye başladılar.
Ama kimse Ankaragücü’nün işi ciddiye aldığını ve iyi oynadığını, Fenerbahçe’nin de oynamadığını söyleyemiyor. Ankaragücü’nü tebrik etmek lazım. Her maçı ciddiye almak gerektiğini bir kez daha Fenerbahçe’ye hatırlatmış oldu.
Yine Fatih Karagümrük’ü yine kimse tebrik etmiyor. Fatih Karagümrük’ü de biz tebrik edelim. Fatih Karagümrük de Galatasaray’a işi ciddiye alması gerektiğini bir kez daha hatırlatmış oldu.

Bir de kazanınca Türkiye Kupası değerli, kazanamayınca Türkiye Kupası değersiz mantığından kurtulmak gerekiyor.
Kazanılan her kupa değerlidir. Kaybedilenleri saymadığınız zaman çoğalıyor. Onun için kazanılan her kupa artı değer katar. Sonuçta yüzlerce takımın katıldığı ve sonunda 1 takımın şampiyon olduğu bir sistem.

Kabul edersin etmezsin, ama şu anda olan sisteme göre kazanılması gereken bir kupa sonuçta…
Ya da oynamak istemiyorsan da sahaya çıkmazsın ve hükmen yenik sayılırsın. Hiç değilse taraftarı üzmezsin. Ya da komple amatör takımla çıkarsın. Sonuçta doğru düzgün değerlendirilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.
Bakalım bu iki takımın amansız yarışı nereye kadar devam edecek? Geçen hafta şampiyonluk yarışı yapan takımlarının ligin sonunu zor getireceklerini söylemiştik ve yazmıştık.

Çünkü mental yorgunluk başladı. Sürekli kazan kazan devam eden bir yarış. Bir kez kaybettiğin an rakibin öne geçtiği bir yarış. Uzun zamandır böyle bir amansız yarış olmadı. Çok seneler önce yaşanmıştı. Bu yıl da hem Avrupa, hem lig ve hem de kupada yarışmak kolay olmasa gerek. Bir de bunun arasına yılan hikayesine dönen Süper Kupa sıkıştırıldı. Zamanında yapılmış olsa şimdiye kadar bu sorun da çözülmüş olacaktı.

Bu kadar maç trafiğinde böyle kazaların olma ihtimali vardı. Ama hangi takımın Fenerbahçe ve Galatasaray’ın başına bela olacağı tahmin edilmedi. Çünkü ligde kazanınca hemen rehavet başlıyor. İşinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Her maç bir final kafasıyla sahaya çıkmayan kaybeder.
Bir de son topa kadar mücadele etmeyen kazanamaz!..
İşinizi doğru yapacaksınız ve taraftarınızı üzmeyeceksiniz!..

Türkiye Kupası’nda yarı final eşleşmeleri de şu şekilde oldu: Ankaragücü – Beşiktaş ve Trabzonspor – Fatih Karagümrük. Bakalım kupayı hangi takımı eleyen kazanacak?

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.