Sporseverler TV

Doğru Yorumun Adresi

Pes doğrusu!..

5 min read
Pes doğrusu!..
Yeni yılımız kutlu olsun...

Bu Fenerbahçe’yi, Adana Demirspor karşısında izledik. Ama ne izlemesi. Geçen kupa maçında uzatmalarda da olsa turu geçmeyi başardı. Ama Afyon karşısında adeta bocaladı. Uzatmalarda gelen gollerle kupada turu geçmeyi başardı. Ama soru işaretlerini de üzerinde bıraktı.

Ligin ikinci devresinin açılış maçında ne yazık ki, penaltı olmasa gol daha atamayan bir Fenerbahçe. Anlaşılması çok güç bir takım. Ne yaptığı belli olmayan sürekli geri pas yapmaktan kurtulamayan. Az biraz baskı yer yemez geri pas yapmayı alışkanlık haline getiren bir Fenerbahçe. Anlamak mümkün değil!..

Teknik Direktör bu olmuş, şu olmuş bir şey değişmiyor. Bu futbolcuların oynamaya niyeti yok. Adeta halı sahada antrenman yapar gibi bir futbol oynuyorlar. Adeta Afyon çekmişler anlaşılması mümkün değil. Bunlar ki takımlarının en iyisi olan futbolcular. Bir kez anlasak ne yaptıklarını bilemiyorum. Rakip kaleye doğru gidilmesi gerekirken kendi kalesine geri pas yapmak orta sahada top tutamamak ve kalesinde sürekli pozisyon yaşamak. Bu ne biçim bir Fenerbahçe anlaşılır gibi değil. Taraftarına saç baş yolduruyor. Taraftarı kahrediyor. Artık çekilecek gibi değil. Pes doğrusu. Bu ne biçim bir Fenerbahçe. Biri çıkıp anlatsın neler oluyor bu takımda?

Düzelecek diye bekledikçe daha da kötüye giden bir takım. Nasıl olur? Sosa gibi bir adam pas atmakta zorlanıyor. Takımın beyni yok. Kesinlikle ne yaptığını bilmiyor. Gol atması gerekirken, kendi ceza sahası önünde kısa paslaşmalar. Bir de bunu bile düzgün yapamayan bir Fenerbahçe. Bu nasıl bir takım oldu anlaşılması mümkün değil. Bir kez bu takımın kondisyonu sıfır. Bu kadar çabuk yorulan bir takım henüz görmedim. Maçın bitimine 5 dakika giren futbolcu da aynı, sahada 90 dakika oynayan da aynı. Bu nasıl bir performans anlaşılması mümkün değil.

Burada bir sorun olduğu kesin. Bu kadar kötü olmasının imkanı yok. En azından mücadele eder. Daha önce Caner yüksekten orta yapıyor diye gönderildi. Ama yine aynı hastalık devam ediyor. Bunu kaç maçta daha yaşayacak anlaşılması mümkün değil. Bazen de yerden yap. Ne olur biraz olsun kafanızı çalıştırsanız. Bu kadar mı vurdum duymazlık olur. Anlaşılması mümkün değil. Kimi sayalım. Giren aynı, çıkan aynı. Kaleci Berke uzaktan sürekli gol yiyorsun. Bir kez olsun yerini öğrenemedin mi? Aslında en az suçlanması gereken de galiba sensin.

Neden maçlara konsantre çıkmıyorsunuz. Maç başlar başlamaz gol yiyoruz. Anlaşılır gibi değil. Bu nasıl bir takım? Galiba içtiğiniz suya bir şey mi katıyorlar? Anlamak mümkün değil. Bir sorun olduğu kesin. Taraftar desen var, para desen var. Ama olmayan tek şey ruh.

Görüntüde bir futbolcu görüntüsü var ama, ne yaptığını bilen ve içinde bir canavar çıkan kimse yok. Enner Valencia bile bitmiş. Pelkas’ı bir gören pişman bir görmeyen. Mesut Özil geldiğinden bu yana bir türlü kondisyon kazanamamış. Bu takımı çalıştıranlar da sorun olduğu kesin. Kaç tane teknik direktör geldi bir türlü ivme kazanamadı. Aynı teknik direktörler başka takıma gidince nasıl bir ivme kazandırıyorlar, bunu anlamak mümkün değil. Fenerbahçe’de bir şeyler olduğu kesin. Bu kadar olmaz. Teknik direktörleri yediniz, şimdi de başkana mı göz diktiniz. Derdiniz ne anlatın bir çözüm yolu bulalım.

Karşı takım iki ya da dört kez geliyor ikisini gole çeviriyor. Bu nasıl bir defans, bu nasıl bir orta saha, bu nasıl bir forvet. Bu futbolcular transfer edilirken hiç mi araştırma yapılmıyor merak ediyorum doğrusu. Fenerbahçe’nin U19 takımını sahaya sürseniz bu kadar kötü olamaz herhalde.

İrfan Can Kahveci, dalgayı bırak lütfen oynamaya bak!.. Şut çekmekten aciz bir takım. Adamlar bize bir şut atıyorlar o da gol oluyor. Biz bir şut atıyoruz o da direkten dönüyor. Peki direkten dönen şutu tamamlayacak bir futbolcumuz yok mu? Neden dikkatli oynamıyorsunuz? Derdiniz ne lütfen kendinize gelin. Yazık oluyor bu taraftara…

Serdar Dursun durdu, Bright Osayi Samuel durdu. Bekliyorlar Allah rızası için şu topa bir kez vurun gol olsun. Bu kadar acemice davranmanız neyin nesi. Eğer amacınız Fenerbahçe’yi batırmak ise, açık açık söyleyin. Mert Hakan onunla bununla kavga verine futbolunu oyna lütfen. Orada bir kırmızı kart yiyeceksin takımın 10 kişi bırakacaksın. Zaten 11 kişi ile gol atmayı başaramıyorsunuz. Lütfen işinize konsantre olun.

Aynı zamanda dersinize iyi çalışın. Büyük takım, küçük takım fark etmez. Lütfen dersinize iyi çalışın. Yeterince çalışmadığınız kesin. Herkesin aklını başına alması gerekir. Teknik direktöre gelince, siz de işinizi doğru dürüst yapın. Yapacağınız değişiklik için neden son 10 dakikayı bekliyorsunuz. Yapacaksanız baştan neden yapmıyorsunuz. Korkarak bir yere gelemezsiniz. Küçük düşüncelerle büyük işler başaramazsınız. Eğer bir şeyler başarmak istiyorsanız büyük düşünmeyi de göz ardı etmeyin lütfen. Zaten mağlup durumdasınız. Bunun için ne gerekiyorsa yaparsanız kahraman olursunuz.

Fenerbahçe en iyi orta sahaya sahip, ama Fenerbahçe’nin orta sahası defansta oynuyor. Bir kez bunu çözmek gerekiyor. Futbolcu oynamazsa dünyanın en iyi teknik direktörünü de getirseniz bir şey çözülmeyecek. Yeter artık!..

Not: Bu yazıyı yalnızca Fenerbahçeliler okusun!..

About Author

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. | AjansR | Newsphere by AF themes.